2024. április 23. 19:35

KezdőlapORBFogarasi-dráma, Krehlik nyert Kazincbarcikán

Fogarasi-dráma, Krehlik nyert Kazincbarcikán

-

Ifj. Fogarasi Attila és Toloczkó Péter Hondája az utolsó előtti szakaszán leállt, végül Krehlik Nándor és Kálna Tamás nyerte a Kazincbarcika Rallyt a Rally2 idei harmadik futamát.

A Rally2-es bajnokság idei harmadik győztesét aratták, azt követően, hogy Orfűn Spindler Jenő és Csizmadia Csaba, majd Egerben Fekete Gyula és Szegedi Máté tudott nyerni, Kazincbarcikán Krehlik Nándor és Kálna Tamás szerezte meg az első helyet,

A bajnoki címvédő Ifj. Fogarasi Attila és Toloczkó Péter Egerben még nagy csatában maradt alul Feketéékkel szemben, a szezon harmadik futamán ugyancsak nagy csatában, de vezetett az utolsó előtti szakaszig. Akkor azonban a Honda leállt a címvédő pedig 57 másodpercet vesztett.

Így a verseny élére Krehlik Nándor állt, és helyét 1,3 másodperc előnnyel sikerült az utolsó szakaszon is megtartania Üveges Sándor és Szegedi Krisztián előtt.

A harmadik helyet Janovich Roland és Csáthy Miklós szerezte meg.

Fogarasiék pedig az elvesztett időt követően a nyolcadik helyen tudtak célba érni.

A Rally2-es bajnokság negyedik versenyét a Székesfehérvár-Veszprém Rallyn rendezik három hét múlva.

Kazincbarcika Rally nem hivatalos végeredménye (Rally2)
1 #220 Krehlik Nándor / Kálna Tamás Lada VFTS 45:13,8 (0:10)
2 #219 Üveges Sándor / Szegedi Krisztián Lada VFTS +1,3 (0:10)