2024. március 28. 09:35

KezdőlapORBHatalmas dráma a Rally2-ben, Kovács Gergő a hatodik győztes

Hatalmas dráma a Rally2-ben, Kovács Gergő a hatodik győztes

-

Váratlan fordulatot hozott a Rally2-es verseny Ózdon, ahol az utolsó szakaszon esett ki az élről ifj. Fogarasi Attila, Kovács Gergő lett a szezon hatodik futamgyőztese.

A Rally2-es címvédő ifj. Fogarasi Attila és Toloczkó Péter 13.4 másodpercre növelte előnyét az Ózd Rally második körének első két szakaszán, azonban a harmadikon a Honda hajtása megadta magát és az élről kényszerült kiállni.

A szezon hatodik futamán, így a hatodik győztest avatták, Kovács Gergő és Csák Alex személyében, akik 20.4 másodperccel tudtak nyerni Krehlik Nándor és Kálna Tamás, valamint 35.7 másodperccel Bencs Zoltán és Bencs Gábor előtt.

Kovács Gergőék eredménye azonban az abszolút Rally2-es értékelésben nem számít, így a Rally2 értékelést Krehlik Nándor nyerte Bencs Zoltán és Ruszó Krisztián előtt.

Zsebe Gábor és Mohácsi László az utolsó előtti szakaszon állt ki az ötödik helyről, miután a Skoda Felicia hajtása megszűnt.

A bajnokipontverseny élén álló Kocsis Imre és Henszelmann Zsolt Ruszó Krisztián és Geró Gábor mögött az ötödik helyen ért célba.

A Rally2-es szezon utolsó versenyét a Zemplén Rallyn tartják.