2024. március 28. 23:29

KezdőlapORBBertalan szoros csatában nyert a Peugeot Kupában

Bertalan szoros csatában nyert a Peugeot Kupában

-

Bertalan Márton és Paizs Róbert nyerte a Peugeot Kupa első versenyét, miután nagy csatában sikerült az élen zárnia a Székesfehérvár Rallyn.

A Peugeot Kupa első idei versenyén kilenc páros rajtolt el, közülük pedig a pár nappal ezelőtt 60. születésnapját ünneplő Radó István és navigátora, Csoma András kezdett a leggyorsabban.

A páros azonban a második szakaszon fél percet vesztett, így Bertalan Márton Bálint és Paizs Róbert állt az élre, előnyük pedig 9.5 másodperc volt Viszló Csaba és Szegedi Máté előtt.

A verseny szombati második körében Bertalanék 5.7 másodperc előnnyel megőrizték vezető helyüket, miközben a második helyre Berta László és Császár László lépett, a harmadik helyen pedig Viszlóék további 4.8 másodperc hátránnyal várhatták a vasárnapot.

A csata pedig a második napon is zajlott, Bertáék a második szakaszon át is vették a vezetést, azonban a harmadikon ismét Bertalan állt az élre, és bár csak pár másodperc volt a két versenyző között mindvégig, Bertalanék szerezték meg a győzelmet 4.1 másodperc előnnyel.

A kategória harmadik helyén pedig Viszlóék zártak 45 másodperc hátránnyal, végül heten értek célba.

Székesfehérvár Rally, nem hivatalos végeredmény (Peugeot Kupa)