2024. április 25. 09:30

KezdőlapORBLenkey Ákos szoros csatában nyerte az ORB3 szezonnyitóját

Lenkey Ákos szoros csatában nyerte az ORB3 szezonnyitóját

-

Lenkey Ákos győzelmével kezdődött az ORB3-as bajnokság, miután nagy csatában nyerni tudott a Nyerges Rallyn Takács István és Tamás Gyula előtt.

A Nyerges Rally ORB3-as mezőnyében Takács István és Takács István kezdett a legjobban, azonban Lenkey Ákos és Drótos Cintia már a második szakaszon átvette a vezetést, és azt a későbbiekben meg is tudta tartani. Végül a ladás kettős 4.7 másodperc előnnyel nyert BMW-s riválisa előtt.

A szezonnyitó harmadik helyén Tamás Gyula és Sztrakon Bence zárt 18.4 másodperc hátránnyal, míg Kaveczki Jenő és Nagy Péter 6.4 másodperccel maradtak le a dobogóról, ugyanakkor 1.5 másodperc előnnyel megelőzték az ötödik helyen záró Janovich Öcsi – Janovich Roland kettőst.

A bajnokság egy hónap múlva a Salgó Rallyn folytatódik.