2024. május 13. 23:15

KezdőlapORBGeigerék nyerték az első szakaszt az ORB2 egri versenyén

Geigerék nyerték az első szakaszt az ORB2 egri versenyén

-

Geiger Máté és Csanády Sándor nyerte az Eger Rally első szakaszát az ORB2-ben Fábián Donáték és Bartók Bencéék előtt.

Nagy melegben kezdődött az Eger Rallyn az ORB2 versenye, a nyitó szakasz azonban csak egy 4.13 km-es gyorsasági volt Eger és Egerszalók között.

A legjobb eredményt Geiger Máté és Csanády Sándor érték el, akik 1 másodperccel voltak gyorsabbak Fábián Donátnál és Madarász Szabolcsnál, míg a harmadik idővel Bartók Bence és Szekeres Szabolcs 1.6 másodperc hátránnyal ért célba.

Többen is hibáztak már a nyitó szakaszon, Ollé Tamás és Bognár Bendegúz bár a pályán a hatodik eredményt érték el, azonban késés miatt kaptak 10 másodperc büntetést. Furák Ádám és Géringer Zoltán pedig 30 másodperc büntetéssel kezdett, mivel három lassítóban is hibáztak.

Fotó: Sári Péter

Szombaton még a historic mezőny kezdte el a versenyt, itt Wirtmann Ferenc és Kerekes József nyerte az első szakaszt Müller Roland és Müller Roland, valamint Nagy Dávid és Nagy János előtt.

Holnap kilenc gyorsasági vár a mezőnyökre.