2024. május 04. 18:02

KezdőlapORBPéter Pál vette át a vezetést az ORB3-ban, Lenkey autója megállt Egerben

Péter Pál vette át a vezetést az ORB3-ban, Lenkey autója megállt Egerben

-

Az Eger Rally ORB3-as mezőnyében úridővel kezdett szombaton Lenkey Ákos, azonban a vasárnapi harmadik szakaszt már nem sikerült teljesítenie, így legközelebbi riválisuk, Péter Pál állt az élre.

Az ORB3 egri versenyét Lenkey Ákos elképesztő eredménnyel kezdte szombat délután, hiszen a nap egyetlen szakaszán elért idejükkel az ORB2-ben is vezettek volna.

Vasárnap Péter Pál kezdett azonban már szakaszgyőzelemmel, amivel egy helyet javítva a második helyre léptek 4.6 másodperccel követve Lenkeyt. A verseny harmadik szakaszán még Lenkey tudott válaszolni, azonban a negyediken már nem ért célba, az autó műszaki hibája miatt.

A ladás versenyző kiesése után a hondás Péter Pál állt az élre, és előnye a vasárnapi első kör után 16.7 másodperc a ladás Tamás Gyula, és további 7.7 másodperc a BMW-s Békési Richárd előtt.

A vasárnapi harmadik szakaszt Bíró Gergő nyerte, aki a szombati szuperspeciálon három lassítóban is hibázott, amivel fél perc büntetés kapott.

Az ORB3 mezőnye még egyszer teljesíti a mai szakaszokat.

5 #404 Rácz Gábor – Gyöngyösi Marcell Lada VFTS +37.6
6 #409 Bíró Gergő – Bíró Balázs Opel Astra +40.8 (0:30)
7 #411 Szendrei Péter – Szendrei Endre Lada 2105 +41.8
8 #406 Oberling Krisztián – Mitnyik János Suzuki Swift +50.1
9 #403 Borza Balázs – Turai István Lada 2107 +58.4
10 #414 Pete László – Hozleitner Anikó Lada 2105 +1:07.4

Időterv
Július 15., szombat
18:08 SS1 Eger-Egerszalók SS 4.13 km Lenkey 2:19.3 / 1. LENKEY, 2. Tamás, 3. Péter
18:33 Rajtdobogó