2024. május 02. 13:20

KezdőlapORBLenkey Ákos nyerte az ORB3 Diósgyőri versenyét, régen látott szoros csatában lett bajnok

-

Lenkey Ákos és Drótos Cintia győzelmével zárult a Diósgyőr Rally ORB3-as küzdelme, legközelebbi riválisukat Péter Pált és Dudás István Mártont megelőzve. A bajnokságban azonos pontszám alakult ki, de a bajnoki cím szintén Lenkeyéké lett.

Lenkey Ákos és Drótos Cintia végig vezetve, a négyből két szakaszt nyerve szerezte meg a győzelmet a Diósgyőr Rally ORB3-as mezőnyében, legközelebbi bajnoki riválisuk, Péter Pál és Dudás István Márton előtt, ráadásul as Power Stage-en is ilyen sorrendben zártak, így holtverseny alakult ki a bajnokságban a Ladás és Hondás versenyző között.

A szabályzat értelmében azonban végül Lenkey Ákos és Drótos Cintia szerezte meg az év végi első helyet.

Lenkey végül 13.3 másodperc előnnyel szerezte meg a győzelmet Diósgyőrben Péter Pálék előtt, míg a harmadik helyen Békési Richárd és Bernát Martin Zsolt zárt további 20.1 másodperc hátránnyal.

Fotó: Sári Péter

Tamás Gyulának és Sztrakon Bencének azonban a diósgyőri ötödik hely is elég volt az év végi bronzéremhez.

Diósgyőr Rally, nem hivatalos végeredmény (ORB3)
1 #402 Lenkey Ákos – Drótos Cintia Lada 21013 128:10.4
2 #401 Péter Pál – Dudás István Márton Honda Civic +13.3
3 #404 Békési Richárd – Bernát Martin Zsolt BMW 320 +33.4
4 #411 Rímár Tamás – Csicsely Pál Honda Civic Type-R +41.1 (0:20)
5 #403 Tamás Gyula – Sztrakon Bence Lada 2105 +1:09.1
6 #408 Mogyorósi Zoltán – Molnár Fanni Lada 2101 +1:12.3
7 #407 Bíró Gergő – Bíró Balázs Opel Astra +1:23.8
8 #406 Borza Balázs – Buris István Lada 2107 +2:31.6
9 #413 Lipóczky Dániel – Spath Szabolcs BMW M3 E36 +2:48.7 (0:10)
10 #415 Pete László – Hozleiter Anikó Lada 2105 +3:00.4

Diósgyőr Rally ORB3 időterv
Szeptember 30., szombat
10:18 SS1 Mályinka 1 14.84 km Rimár 9:27.4 / 1. LENKEY, 2. Békési, 3. Péter
11:26 SS2 Bükkszentlászló 1 6.63 km Péter 4:36.1 / 1. LENKEY, 2. Péter, 3. Békési
14:29 SS3 Mályinka 2 14.84 km Lenkey 9:20.4 / 1. LENKEY, 2. Péter, 3. Békési
15:37 SS4 Bükkszentlászló 2 6.63 km Lenkey 4:34.2 / 1. LENKEY, 2. Péter, 3. Békési