2024. május 02. 09:51

KezdőlapORBLakatos Tamás nyerte a Diósgyőr Rallyt, de Czékmány Norbert az ORB2 idei...

Lakatos Tamás nyerte a Diósgyőr Rallyt, de Czékmány Norbert az ORB2 idei bajnoka

-

Lakatos Tamás nagyszerű teljesítményt nyújtott a Diósgyőr Rally vasárnapi szakaszain, így megtudta nyerni az ORB2-es szezonzáró Diósgyőr Rallyt. Czékmány Norbert autóját megcsinálta csapata, így végül sikerült az ötödik helyen célba érni, ami az ORB2 bajnoki címéhez is elég volt.

Czékmány Norbert és Takács Gábor kényelmesnek tűnő előnnyel várhatta a Diósgyőr Rally második napját az ORB2-ben, azonban a nap első két szakaszán műszaki hibával küzdött a Peugeot-os páros, így komoly időt vesztettek.

Az élre így Lakatos Tamás és Marics Krisztina állt ugyancsak Peugeot-val, aki már meg is tartotta vasárnap a vezető helyet és végül 16.3 másodperc előnnyel szerezte meg a győzelmet a 2022-es abszolút bajnok Kocsis Imre és Bakos István előtt.

A harmadik helyen a szimulátoros világból jól ismert Görög Péter és Mózes Máté végzett, így elérve első dobogós eredményüket az ORB2-ben.

Fotó: Sári Péter

Czékmány Norbert és Takács Gábor a reggeli műszaki hiba után az ötödik helyen ért célba, azonban ez is elég volt ahhoz, hogy első abszolút bajnoki címüket szerezzék az ORB2-ben.

Diósgyőr Rally, Nem hivatalos végeredmény (ORB2)