2024. július 08. 15:12

KezdőlapORBÍgy áll az ORB pontversenye a Diósgyőr Rally után

Így áll az ORB pontversenye a Diósgyőr Rally után

-

A HUMDA Országos Rally Bajnokság második futama után Turán Frigyes és Zsiros Gábor áll a pontverseny élén Német Gábort és Németh Gergelyt, valamint Klausz Kristófot és Papp Tamást megelőzve.

Turán Frigyes és Zsiros Gábor bár a Veszprém Rally és a Diósgyőr Rally után is a másodikhelyen zárt, ez is elég volt, hogy két futam után 9.5 ponttal vezesse a VW Polo R5-tel versenyző páros a HUMDA Országos Rally Bajnokság ORB pontversenyét.

A második helyen a Diósgyőr Rallyn első győzelmét szerző Német Gábor és Németh Gergely 9.5 pont hátrányban várhatja a folytatást, míg a harmadik helyen Klausz Kristóf és Papp Tamás hátránya 15.5 pont.

Az ORC-ben Marozsi Zsolt 28 ponttal előzi meg Hulmann Gábort és Molnár Fannit, míg a harmadik helyen Balla Tamás és Brunczvik Zoltán 33.25 pont hátránnyal áll.

Hogy áll az ORB2-es és ORB3-as bajnokság a Diósgyőr Rally után?

A Peugeot Kupát Kerék Balázs és Váradi Zoltán vezeti két versenyt követően 9 pont előnnyel Czékmány Norbert és Takács Gábor, valamint 10 ponttal Határ Attila és Bíró Attila előtt.

A bajnokság hivatalos állása az mnasz.hu oldalon jelenik majd meg.

A bajnokság harmadik futamára a Mecsek Rallyn kerül sor, június 13-15. között.