2024. augusztus 24. 07:31

KezdőlapORBSzékesfehérvár Rally: Velenczeiék két év után ismét nyertek, Csomós két defekttel is...

Székesfehérvár Rally: Velenczeiék két év után ismét nyertek, Csomós két defekttel is ötödik

-

Velenczei Ádám a 2022-es Dunakanyar Rally után ismét ORB-futamot tudott nyerni, miután az első helyen zárta a Székesfehérvár Rallyt Német Gábor és Osváth Péter előtt.

Velenczei Ádám és Vánsza Zsolt győzelmével zárult a 2024-es Székesfehérvár Rally, mely öt év után ismét aszfaltos pályákon lett megrendezve.

Velenczei a verseny máodik gyorsasági szakaszától kezdve az élen állt és végül 22.8 másodperc előnnyel szerezte meg a győzelmet Német Gábor és Németh Gergely, valamint közel két perc előnnyel a harmadik helyen záró Osváth Péter és Májer Dávid előtt.

A hétvége során az ORB pontverseny első három helyén álló versenyzők egyaránt bajba kerültek.

Csomós Mixi és Nagy Attila a Mecsek Rallyn elért győzelem után két defektet is összeszedett szombaton, azonban mivel vasárnap már nem hibáztak, így is sikerült az ORB értékelés ötödik helyét megszereznie, valamint a Power Stage-et is megnyerte, így továbbra is vezetik a bajnokságot.

Turán Frigyes és Zsiros Gábor ugyancsak szombaton került bajba, miután a versenyt az ORB második helyén állva eltalált egy kőtömtöt az autóval, ami szétverte az autó jobb elejét. A páros a nap utolsó szakaszát nem tudta teljesíteni, de vasárnap sikerült visszatérnie és végül a Power Stage-en 3 pontot sikerült szereznie.

A hétvége előtt a bajnokság harmadik helyén állt Klausz Kristóf és Papp Tamás, akik sokáig Velenczeiék mögött a második helyért harcoltak, azonban vasárnap délután balesetet szenvedtek és kiestek.

A verseny második helyén Bútor Róbert és Tagai Róbert ért célba, azonban minden bizonnyal leadja menetlevelét a Citroen C3 WRC-vel induló kettős az utolsó szakaszt követően.

Az ORC-ben így várhatóan Matics Mihály és Zejda Viktória fog nyerni Rongits Attila és Hannus László, valamint Bodogán Ferenc és Dudás István Márton előtt.

A 2WD-ben a fantasztikusan autózó ifj. Fogarasi Attila és Toloczkó Péter, míg a Peugeot Kupában Czékmány Norbert és Takács Gábor nyert.

A HUMDA Országos Rally Bajnokság ötödik versenyét közel két hónap szünet múlva Győrben rendezik.

15:00 SS2 Oroszlány 2 17.3 km Német 8:14.4 / 1. VELENCZEI, 2. Német, 3. Klausz
17:54 SS3 Oroszlány 3 17.3 km Velenczei 8:10.5 / 1. VELENCZEI, 2. Német, 3. Klausz

Július 14., vasárnap
09:00 SS4 Pusztavám 1 7.6 km Bútor 3:47.0 / 1. VELENCZEI, 2. Német, 3. Klausz
09:30 SS5 Kőhányás 1 12.7 km Csomós 6:02.6 / 1. VELENCZEI, 2. Bútor, 3. Klausz
10:12 SS6 Bakonycsernye 1 9.00 km Bútor 4:15.8 / 1. VELENCZEI, 2. Bútor, 3. Klausz
13:00 SS7 Pusztavám 2 7.6 km Csomós 3:44.4 / 1. VELENCZEI, 2. Klausz, 3. Bútor
13:30 SS8 Kőhányás 2 12.7 km Német 5:58.4 / 1. VELENCZEI, 2. Bútor, 3. Német
14:12 SS9 Bakonycsernye 2 9.00 km Bútor 4:11.0 / 1. VELENCZEI, 2. Bútor, 3. Német
16:50 SS10 Pusztavám 3 7.6 km Csomós 3:42.8 / 1. VELENCZEI, 2. Bútor, 3. Német
17:20 SS11 Kőhányás 3 12.7 km Csomós 5:54.5 / 1. VELENCZEI, 2. Bútor, 3. Német