KezdőlapTEREPRALLYNassert máris büntették, Loeb vezet

Nassert máris büntették, Loeb vezet

-

A 9.6 kilométeres kvalifikációs szakasszal kezdődött az Andalucia Rally. Az autósoknál Sebastien Loeb, a motorosoknál Sam Sunderland vezet.

Nem az idők, hanem a csütörtöki rajtpozíciók miatt volt fontos a kvalifikáció az Andalucia Rallyn. A legjobb 10 autós és 15 motoros az eredmények sorrendjében választhatta meg a másnapi rajthelyet.

Nasser Al-Attiyah és Sebastien Loeb a világbajnoki címért küzd a versenyen, így már az első napon is nagyot csatáztak. Loeb öt másodperccel gyorsabb volt, de Al-Attiyah gyorshajtás miatt egy perc büntetést is kapott és ezzel visszacsúszott a 21. helyre. Yazeed Al Rajhi lett a második, Guerlain Cicherit a harmadik.

Loeb

A motorosoknál Sam Sunderland nyert, 24 másodperccel volt gyorsabb Kevin Benavidesnél, a harmadik Adrien van Beveren pedig 40 másodperccel volt lasabb.

Csütörtökön már 464 kilométer vár a versenyzőkre, ebből 319 kilométer lesz a mért szakasz.