2024. április 20. 10:59

KezdőlapTEREPRALLYLoprais nyert, Kovácsék a legjobbak között

Loprais nyert, Kovácsék a legjobbak között

-

Ales Loprais nyerte a Dakar második szakaszát a kamionos kategóriában, annak ellenére, hogy nem ő volt a leggyorsabb. A célban még Janus van Kasterené volt a legjobb idő, de a holland 15 perces büntetést kapott így csaknem 2 perces hátránnyal lett a második.

Janus Van Kasteren egy kihagyott útvonalpont miatt kapott negyedórás büntetést, ezzel veszített el a vezetést az ivecóval versenyző holland. Bosszankodni mégsem neki kell, hanem Martin Maciknak, az első nap győztese 1 óra 19 perces hátránnyal csak nyolcadik helyen ért célba. Egy beszorult szikladarab blokkolta a hátsó féküket, emiatt tönkrement az abroncs, és ez lassította le őket. Macik ezzel az összetettben is visszaesett, az ötödik helyen 1 óra 14 percre van az élre álló Loprais mögött.

Kovács Miklós a Scania Qualisport Hyenával nagyszerűen versenyzett. A Qualisport Racing triója végig a legjobb húszban volt, aztán az utolsó ellenőrzőponton már a 11 helyen haladtak át és a szakasz céljába a 10. pozícióban értek. Összetettben is nagyot ugrott a magyar csapat, most a 19. helyen állnak.

A kamionos kategória eredménye a második napon: 1. Loprais 5:38:18, 2. Van Kasteren +1:50, 3. Van Den Brink +6:11, 4. Valtr +10:00, …… 10. Kovács Miklós, Czeglédi Péter, Ács László +1:38:08

Összetett állás két nap után: 1. Loprais 9:40:37, 2. Van Kasteren +12:17, 3. Valtr +16:04 … 19. Kovács Miklós, Czeglédi Péter, Ács László +4:26:55