2024. április 18. 15:11

KezdőlapTEREPRALLYJanus Van Kasteren nyert - a hollandok nem adják fel

Janus Van Kasteren nyert – a hollandok nem adják fel

-

Folytatódott a cseh-holland csata a Dakar kamionos mezőnyében. A hetedik napon a holland Janus Van Kasteren nyert a De Rooy csapat Ivecójával, mögötte az összetettben vezető Ales Lopris ért célba a Pragával.

A hollandok örülhettek a szakaszgyőzelemnek, Janus Van Kasteren első sikerét aratta a 45. Dakaron, de mégsem az a holland nyert akinek kellett volna. Az összetettben Van Kasteren csak a harmadik, és bár közel négy percet faragott Loprais előnyén, még mindig több mint 20 perc a hátránya.

A képzeletbeli dobogó második és harmadik fokára két cseh kamionos állhatott fel. Ales Loprais lett a második a Pragával, a végén nagyot hajrázó Jaroslav Valtr pedig harmadik a Tartrával.

Martin Van Den Brink negyedik lett a hetedik szakasz 333 kilométeres távján, de 2 perccel lassabb volt, mint Ales Loprais, és ezzel a cseh kamionos növelte előnyét az összetettben. Igaz a Dakar eddigi történései alapján a háromperces vezetés szinte semmi.

Kasteren

A hetedik nap eredménye: 1. Van Kasteren 3:35:10 , 2. Loprais +3:42, 3. Valtr +4:51, 4. Martin Van Den Brink +5:44, 5. Michel Van Den Brink +6:19, 6. De Baar +10:09

A Dakar állása a hetedik nap után: 1. Loprais , 2. Martin Van Den Brink +3:00, 3.  Van Kasteren +22:21, 4. Macik +43:24, 5. Valtr +1:50:19, 6. Michel Van Den Brink  +1:53:26, 6.