2024. április 26. 01:33

KezdőlapTEREPRALLYLoeb nyert és már a második a Dakaron

Loeb nyert és már a második a Dakaron

-

Sebastien Loeb hatodik szakaszgyőzelmének örülhetett a Dakar 12. versenynapjának végén, de talán amiatt méginkább elégedett volt, hogy már a második helyre került az összetettben. A második helyen Mattias Ekström, a harmadikon Nasser Al-Attiyah ért célba.

A maratoni szakaszok között a sátorban töltött éjszaka sem viselte meg Sebastien Loeböt -igaz a többieket sem, ezek nem olyan srácok… – és a francia sorozatban ötödször is szakaszt nyert. A 45. Dakaron pedig ez volt a hatodik sikere, tehát eddig a napok felét ő nyerte.

Loeb sikereit Nasser Al-Attiyah is árgus szemmel figyeli, de a négyszeres Dakar győztesnek bőven van annyi rutinja, hogy kontrollálja a versenyt. A 12. napon 3 és fél perc hátránnyal lett harmadik, ami azt jelenti, hogy az ötödik Dakar győzelmét gyakorlatilag csak egy technikai hiba veszélyeztetheti.

Nasser Al-Attiyah- foto: DPPI / Red Bull Content Pool

Ekström is mindent megtesz azért, hogy az Audi csalódottságát mérsékelje, a második helyével ma is megmutatta, hogy az Audi a pechsorozatuk ellenére az élmezőnybe tartozik.

A balszerencsés toyotás szerepét ezen a Dakaron úgy tűnik Henk Lategan kapta. A dél-afrikai a nyolcadik szakasz után még második volt az összetettben, de ma ismét 25 percig állt a sivatagban és ezzel már a negyedik helyet is elveszítette.

Mattias Ekstrom- foto: DPPI / Red Bull Content Pool

Ahhoz, hogy Loeb átvegye a második helyet a remek teljesítménye mellett kellett az is, hogy Moraes gyengébb napot fogjon ki. A brazil 11 és fél perccel volt lassabb mint az üldözője.

Összetettben Al-Attiyah mögött csak Loeb tudott beékelődni a Toyoták közé, a harmadik, negyedik és ötödik helyen is a japánok autói állnak.

A Dakar 12. szakaszának eredménye: 1. Loeb 1:56:21, 2. Ekström +3:19, Al-Attiyah +3:31, 4. Cicherit +7:13, 5. Przygonski +8:02, 6. Serradori +8:59

A Dakar állása 12 szakasz után: 1. Al-Attyiah 41:16:25, 2. Loeb +1:27:10, 3. Moraes +1:29:11, 4. De Villiers +2:22:21, 5. Lategan +2:34:21, 6. Prokop +3:00:26

Sébastien Loeb- foto: DPPI / Red Bull Content Pool