2024. április 26. 07:55

KezdőlapTEREPRALLYKevin Benavides nyerte a Dakar 13. szakaszát és már második

Kevin Benavides nyerte a Dakar 13. szakaszát és már második

-

Kevin Benavides nyerte a Dakar 13. szakaszát, mögötte Michael Docherty és Luciano Benavides ért célba. Az eredmény csak a büntetések és a jóváírások alapján alakult ki.

A Dakar kegyetlenségét ma is megtapasztalta egy nagy név. Az 55. kilométernél Matthias Walkner esett nagyot. Eszméleténél volt a baleset után, a hátát viszont fájlalta, ezért kórházba szállították. Kevin Benavides a mentőcsapat érkezéséig mellette maradt, emiatt a szakasz végén megkapta azt a 23 perc 10 másodpercet amit a segítséggel töltött. Ezzel Benavides megnyerte a napot és az élre állt a Dakaron.

Michael Docherty megint meglepte a Dakar mezőnyét. A dél-afrikai motoros annyira újonc, hogy neves tereprally versenyen is csak 2021-ben indult először, igaz akkor megnyerte az Abu Dhabi Desert Challenge Rally2-es kategóriájánt. Docherty három éve Dubaiban él, jól ismeri a sivatagot, ám ennek ellenére már a 10. szakaszon elért abszolút harmadik helye is kiemelkedő eredmény volt.

A 45. Dakar utolsó előtti 154 kilométeres szakaszán Docherty a célban a márkatárs Luciano Benavides mögött volt, de az argentint megbünették, és emiatt került fél perccel Docherty mögé a harmadik helyre.

Adrien Van Beveren behozta a Hondát negyediknek, mögötte pedig Toby Price lett az ötödik. Price féltávnál megkapta a bónuszát azért mert harmadikként indult reggel, és ez az 1 perc 42 másodperc kellett ahhoz, hogy megelőzze Skyler Howes-ot, akivel egész nap csatázott. Price teljesítményét mutatja, hogy a szintén bónuszt kapó Sanders csak 10., Cornejo pedig 13. lett.

Mason Klein nem indult el ma a szakaszon. A második nap győztese a kilencedik szakaszon kétszer is elesett. Az orvosi vizsgálatok mindent rendben találtak nála, de a fájdalmai miatt mégsem tudta folytatni a versenyt.

Összetettben Price 12 másodperccel vezet Benavides előtt, és 1 perc 31 másodpercre növelte előnyét Howes előtt.

Gyenes Emánuel a 34. helyen ért célba, összetettben a 28. helyen áll.

A Dakar 13. szakaszának eredménye: 1. Kevin Benavides 2:22:41, 2. Docherty +0:27, 3. L. Benavides +0:57, 4. Van Beveren +2:05, 5. Price +2:28, 6. Dumontier +2:32, 7. Howes +3:31

Az összetett állása: 1. Price, 2. Kevin Benavides +0:12, 3. Howes + 1:31, 4. Van Beveren +15:51, 5. Quintanilla +15:59 , 6. L. Benavides +18:29