KezdőlapTEREPRALLYAl-Attiyah nyerte a prológot az Abu Dhabi Desert Challenge-en

Al-Attiyah nyerte a prológot az Abu Dhabi Desert Challenge-en

-

Nasser Al-Attiyah volt a leggyorsabb az Abu Dhabi Desert Challenge prológján. A motorosoknál Pablo Quintanilla lett az első.

250 kilométert utazott a mezőny Abu Dhabiból a versenynek első alkalommal otthont adó Al Dhannah városáig, ahol 6.7 kilométeres prológ várt a mezőnyre.

Az autósok közt a világbajnokságot vezető Sebastien Loeb ment elsőként a pályára, de az ideje nem volt az igazi. A 49. születésnapját ünneplő franciát a márkatárs Guerlain Cicherit hat másodperccel előzte meg, a Dakar győztes Nasser Al-Attyiah pedig 10 másodperccel volt gyorsabb Loebnél. Yazeed Al-Rajhi lett a negyedik, egyetlen másodperccel Loeb mögött, így a legjobb négyben két Toyota és két Prodrive Hunter végzett. Az ötödik helyen Halpern ért célba a Minivel.

A motorosknál valamiféle átok sújtotta az indulókat. A verseny előtt előbb Kevin Benavides jelentette be, hogy sérülés miatt nem tud indulni, majd a helyszíni edzéseken Sam Sunderland törte el a könyökét és emiatt ő sem állhat rajthoz. A prológot két Honda nyerte, Pablo Quintanilla két másodperccel volt gyorsabb Adrien van Beverennél. A harmadik Toby Price, a negyedik Mason Klein lett KTM-mel.

A T3 kategóriában Seth Quintero lett az első, az Audi helyett a South Racing Can-Am versenygépével induló Mattias Ekström a nyolcadik helyen végzett.

A prológ eredménye a rajtsorrend miatt fontos, a nap végén ez alapján választ magának rajthelyet az első tíz helyezett.