2024. április 25. 21:50

KezdőlapTEREPRALLYAl-Attiyah ma is nyert de nagy bajban van

Al-Attiyah ma is nyert de nagy bajban van

-

Az összetettben vezető Nasser Al-Attiyah szerdai szakaszgyőzelmével csaknem fél órára növelte előnyét a vb második fordulójának harmadik versenynapján. Sebastien Loeb továbbra sem tudja megverni a katarit, ma is második helyen ért célba.

A szerdai 403 km-es versenytáv ismét Liwa City körül zajlott az Abu Dhabi Desert Challenge-en. A bivakból mindössze 2 kilométeres összekötő vezetett a 266 kilométeres speciálszakaszig, amely 52%-ban dűnékből és 48%-ban homokos részekből állt. A végén 35 kilométeres összekötőn tértek vissza a versenyzők a bivakba. A pályán sok letört dűnével kellett megküzdeniük az első versenyzőknek.

Nasser Al-Attiyah
Nasser Al-Attiyah – foto: Kin Marcin / Red Bull Content Pool

Nasser Al-Attiyah eddig verhetetlen Abu Dhabiban, Loeb hiába igyekezett ma sem tudta megállítani, a katari 48 másodperccel gyorsabb volt a franciánál. A verseny érdekessége, hogy a dűnék mások, mint amivel a Dakaron találkoztak a résztvevők, és úgy tűnik ez Al-Attyiahnak kedvez. Az idei Dakar győztese már majdnem fél órával vezeti az összetettet a csapattárs Al Rajhi előtt.

Nasser Al-Attiyah a siker ellenére mégis pácban van, ugyanis a cél előtt nem sokkal alaposan összetörte a Toyotát. Az autó hátsó része, a tető és a szélvédő sérült, de a legnagyobb probléma az, hogy a bukócső is megsérült. Ha a csapat nem hajt végre kisebb csodát az éjszaka, akkor az éllovas csütörtökön nem állhat rajthoz.

A két vb rivális mögött a toyotás Henk Lategan lett a harmadik, a szintén Toyotával versenyző Al-Rajhi pedig a negyedik.

Toby Price
Toby Price – foto: Kin Marcin / Red Bull Content Pool

A motorosoknál úgy tűnt Honda győzelem születik, Pablo Quintanilla ért elsőként célba, de sebességtúllépésért 2 perc büntetést kapott így Price nyerte a harmadik napot. Skyler Howes a harmadik helyn ért célba.

A T3 kategóriában a keddi győztes Ekström megint balszerencsés volt. Az első napon az üzemanyaga fogyott el, ma pedig a motor hibásodott meg a járművében, így nem tudta folytatni.

Sébastien Loeb
Sébastien Loeb – foto: Kin Marcin / Red Bull Content Pool

Az Abu Dhabi Desert Challenge harmadik napjának eredménye:

Motorosok: 1. Price 3:43:29, 2. Quintanilla +0:16, 3. Howes +2:03, 4. Cornejo +2:19, 5. Van Beveren +2:47, 6. Branch +4:47

Autósok: 1. Al-Attyiah 3:51:45, 2. Loeb +0:48, 3. Lategan +6:59, 4. Al Rajhi +8:44, 5. Prokop +12:24, 6. Krotov +13:36

Az Abu Dhabi Desert Challenge összetettjének állása a harmadik nap végén:

Motorosok: 1. Van Beveren 10:55:02, 2. Quintanilla +0:43, 3. Price +4:15, 4. Cornejo +4:17, 5. Howes +6:22, 6. Branch +7:11

Autósok: 1. Al-Attyiah 10:39:00, 2. Al Rajhi +27:03, 3. Prokop +36:44, 4. Krotov +47:29