2024. április 25. 12:47

KezdőlapWRCOgier az élen Loeb előtt a Monte első szakasza után

Ogier az élen Loeb előtt a Monte első szakasza után

-

Sébastien Ogier nyerte a Monte-Carlo Rally első szakaszát, így a nyolcszoros világbajnoké az első részsiker a vadonatúj hibrid autók korszakában. A nyolcszoros világbajnokot a kilencszeres világbajnok, Sébastien Loeb, valamint Elfyn Evans követte.

Egy 15,2 km-es szakasszal kezdetét vette a WRC szezon első futama, a Monte-Carlo Rally, mely egyben az új hibrid autók korszakának is a legelső szakasza volt.

Az első szakaszgyőzelem Sébastien Ogier nevéhez fűződik, aki 5,4 másodperccel előzte meg a kilencszeres rally világbajnok Sébastien Loeböt, valamint 9,3 másodperccel Elfyn Evanst.

Tehát gyakorlatilag megismétlődött a shakedown szakaszon kialakult első három versenyző sorrendje.

A negyedik időt Gus Greensmith futotta 12,3 másodperc hátránnyal, míg Craig Breen lett az ötödik további 9 tizedmásodperc hátránnyal.

A legjobb hatba az első szakaszon a két Toyota mellett négy Ford Pumát vezető versenyző fért, miután a hatodik időt Adrien Fourmaux autózta 5 tizeddel elmaradva Breen mögött.

A legjobb Hyundai versenyző Thierry Neuville lett, aki 15,9 másodperccel volt lassabb Ogier-nál, így a hetedik idővel kezdte a versenyt.

A Rally1-es autót vezetők között Takamoto Katsuta műszaki hibával, míg Kalle Rovanpera egy forgás után ért célba.

Az este során még egy szakaszt kell a versenyzőknek teljesíteni.