2024. április 24. 05:10

KezdőlapWRCLoeb történelmi győzelmével beérte Ogier-t

Loeb történelmi győzelmével beérte Ogier-t

-

Sébastien Loeb nyerte a 2022-es Monte-Carlo Rallyt, így a hibrid éra első győzelmét szerezte és beérte Sébastien Ogier-t a Monte legsikeresebb versenyzői között.

Sébastien Loeb a 2018-as Spanyol Rally után ismét győzelmet tudott aratni a rally vb-n, így karrierje 80., vagyis nyolcvanadik (!) futamgyőzelmét szerezve a 2022-es Monte-Carlo Rallyn.

Loeb a Power Stage-t 9,5 másodperc előnnyel várhatta Sébastien Ogier defektje után, így az utolsó szakaszon csak a célba érésre koncentrált. A kilencszeres rally világbajnok nyolcadik sikerét érte el a Montén, amivel beérte Sébastien Ogier-t, és folytatta az M-Sport elképesztő sorozatát, miszerint egy vadonatúj autó első versenyén fordos versenyző nyer.

A nyolcszoros világbajnok Ogier az utolsó szakaszon tövig nyomta a gázt, azonban ezt túl korán tette és korai rajtért 10 másodperces büntetést is kapott az utolsó szakaszon, és bár 2 másodperces előnnyel nyerte volna a Power Stage-t, a büntetés miatt 8 másodperces hátránnyal 1 másodperccel még Loebtől is kikapott.

Végül Loeb és Ogier között 10,5 másodperc döntött a fordos versenyző javára.

A verseny harmadik helyén Craig Breen zárt, így az M-Sport egy első és egy harmadik helynek is örülhet.

A negyedik helyet Kalle Rovanpera szerezte meg a Toyotával, és a Power Stage-et is a finn versenyző nyerte.

Gus Greensmith az ötödik helyre hozta be a harmadik Fordot, és megszerezte a hétvégén pályafutás első szakaszgyőzelmét.

A Hyundai egyetlen állva maradt versenyzője, Thierry Neuville a hatodik helyen zárt, és a vasárnapi második szakaszt megnyerve megszerezte a Hyundai első szakaszgyőzelmét a hibrid érában.

A Power Stage-et Kalle Rovanperä nyerte Elfyn Evans és Thierry Neuville előtt, de Sébastien Loeb és Sébastien Ogier is tudott bónusz pontot szerezni.

A WRC egyéni pontversenyét Sébastien Loeb vezeti nyolc pont előnnyel Sébastien Ogier előtt és 10-zel Kalle Rovanpera előtt, Craig Breen hátránya 12 pont a negyedik helyen.

A gyártók között az M-Sport 3 ponttal előzi meg a Toyotát és 29-cel a Hyundait.

A WRC következő versenyére egy hónap múlva, a svéd havon kerül sor.

A Monte-Carlo Rally, nem hivatalos végeredménye
1. Sébastien Loeb/Isabelle Galmiche (FRA) Ford Puma Rally1 3:00:32,8
2. Sébastien Ogier/Benjamin Veillas (FRA) Toyota GR Yaris Rally1 +10,5
3. Craig Breen/Paul Nagle (IRL) Ford Puma Rally1 +1:39,8
4. Kalle Rovanpera/Jonne Halttunen (FIN) Toyota GR Yaris Rally1 +2:16,2
5. Gus Greensmith/Jonas Andersson (GBR/SWE) Ford Puma Rally1 +6:33,4 (3:00)
6. Thierry Neuville/Martijn Wydaeghe (BEL) Hyundai i20 N Rally1 +7:42,6 (0:10)
7. Andreas Mikkelsen/Torstein Eriksen (NOR) Škoda Fabia Rally2 evo (WRC2 Open) +11:33,8
8. Takamoto Katsuta/Aaron Johnston (JPN/IRL) Toyota GR Yaris Rally1 +12:24,7
9. Erik Cais/Petr Tesinsky (CZE) Ford Fiesta Rally2 (WRC2 Open, WRC2 Junior) +12:29,2 (0:10)
10. Nikolay Gryazin/Konstantin Aleksandrov (RUS) Škoda Fabia Rally2 evo (WRC2 Open, WRC2 Junior) +13:41,3
11. Sean Johsnton/AlexanderKihurani (USA) Citroën C3 Rally2 (WRC2 Open) +14:42,5
12. Grégoire Munster/Louis Louka (LUX/BEL) Hyundai i20 N Rally2 (WRC2 Open, WRC2 Junior) +14:48,0
13. Yohann Rossel/Benjamin Boulloud (FRA) Citroën C3 Rally2 (WRC2 Open) +15:02,1
14. Chris Ingram/Ross Whittock (GBR) Škoda Fabia Rally2 evo (WRC2 Open, WRC2 Junior) +15:20,4 (1:40)