2024. április 20. 00:47

KezdőlapWRCBrutálisan nagy fordulat a horvát özönvízben

Brutálisan nagy fordulat a horvát özönvízben

-

Elképesztően nagy fordulat következett be a Horvát Rally utolsó előtti szakaszán, melyre hatalmas eső érkezett, ami Ott Tanak első helyét eredményezte Kalle Rovanperát megelőzve, míg Thierry Neuville gyakorlatilag bebiztosította harmadik helyét.

A Horvát Rally vasárnapi második szakaszán Kajetan Kajetanowicz után leszakadt az ég, és az égi áldás megérkezett a harmadik szakasz rajtjára jégpályává változtatva az utat.

Az elképesztően nehéz körülmények között a Hyundai két versenyzője, Ott Tanak és Thierry Neuville voltak a leggyorsabbak a 13.15 km-es szakaszon, az észt versenyző 19,8 másodperccel megelőzve nyerte a szakaszt belga csapattársa előtt.

Kalle Rovanpera bár 28,4 másodperc előnnyel várhatta a szakaszt az élen állva, azonban ez is kevésnek bizonyult, miután 29,8 másodperccel lassabb volt a 2019-es világbajnoknál, aki így 1,4 másodperc előnnyel átvette a vezetést a versenyen.

A szakasz negyedik Rally1-es idejét Elfyn Evans érte el 1:02,3 perccel lemaradva, de nem Ott Tanaktól, hanem Kalle Rovanperától, míg az észttől 1:32,1 percet kapott.

Craig Breen az ötödik időt érte el 22,3 másodperccel követve Evanst és 1:34,6 percet bezsebelve Thierry Neuville-től, így a Hyundai belga versenyzője 1:42,4 perces előnnyel várhatja az utolsó szakaszt ír riválisa előtt a harmadik helyen állva.

A WRC2-es versenyzők közül Emil Lindholm abszolút második, míg Chris Ingram abszolút harmadik időt autózott a Rally1-es versenyzők után javulni kezdő időjárás mellett.

A kategóriában Yohan Rossel tartja vezető helyét, de mögé már Kajetan Kajetanowicz lépett 57,4 másodperc hátránnyal, míg Emil Lindholm a harmadik további 23,7 másodperc lemaradással. Nikolay Gryazin 47,6 másodperccel maradt el Lindholm eredményétől, így a másodikról a negyedik helyre csúszott a WRC2-ben, hátránya pedig 8,9 másodperc Lindholm mögött.

A verseny utolsó Power Stage szakaszát 13:18 perctől rendezik, jelenleg napos, de saras körülmények vannak a pályán.

Horvát Rally állása 19 szakasz után
1 #8 Ott Tanak / Martin Jarveoja (EST) Hyundai i20 N Rally1 2:29:18,3
2 #69 Kalle Rovanpera / Jonne Halttunen (FIN) Toyota GR Yaris Rally1 +1,4
3 #11 Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe (BEL) Hyundai i20 N Rally1 +1:04,1 (1:50)