2024. április 25. 05:54

KezdőlapWRCSolberg a pálya közepén ragadt

Solberg a pálya közepén ragadt

-

Oliver Solberg a hatodik helyről kezdhette a vasárnapi első szakaszt Kenyában, azonban már az első szakasz után elakadt a fesh fesh részen.

Egy 17,52 km-es szakasz a leghosszabb vasárnap a Szafari Rallyn, azonban már ez is komoly problémát okozott a versenyzőknek, ugyanis a szakasz eleje homokos volt, ahol többen bajba kerültek.

A célba ért versenyzők mind panaszkodtak a szakaszra, míg Oliver Solberg 2 km után el is akadt, autója megállt a pálya közepén, miután egy mély fesh fesh részen haladt át.

A svéd versenyző miatt előbb piros zászló, majd a szakasz törlése következett. Solberg a hatodik helyen állt az összetettben, így megismételhette volna Svéd Rallyn elért eredményét.

Petter Solberg fiának végül sikerült orvosolni az autó hibáját, majd lassan haladva ismét elindult a szakaszon.

Összesen heten tudtak célba érni, közülük Adrien Fourmaux volt a leggyorsabb Sébastien Loebnél 2,1, Thierry Neuville-nél pedig 6,2 másodperccel volt gyorsabb.

Vasárnap még öt szakasz vár a mezőnyre, köztük még egyszer a 17,52 km-es pálya.

Szafari Rally állása 13 szakasz után
1 #69 Kalle Rovanpera / Jonne Halttunen (FIN) Toyota GR Yaris Rally1 2:52:39,7
2 #33 Elfyn Evans / Scott Martin (GBR) Toyota GR Yaris Rally1 +40,3
3 #18 Takamoto Katsuta / Aaron Johnston (JPN / IRL) Toyota GR Yaris Rally1 +1:15,6
4 #1 Sébastien Ogier / Benjamin Veillas (FRA) Toyota GR Yaris Rally1 +2:38,3
5 #11 Thierry Neuville / Martijn Wydaeghe (BEL) Hyundai i20 N Rally1 +10:59,3
6 #2 Oliver Solberg / Elliott Edmondson (SWE / GBR) Hyundai i20 N Rally1 +12:19,1 (1:40)
7 #42 Craig Breen / Paul Nagle (IRL) Ford Puma Rally1 +18:56,1
8 #9 Jourdan Serderidis / Frderic Miclotte (GRE / BEL) Ford Puma Rally1 +25:45,6
9 #20 Kajetan Kajetanowicz / Maciej Szczepaniak (POL) Skoda Fabia Rally2 evo + 27:34,7
10 #19 Sébastien Loeb / Isabelle Galmiche (FRA) Ford Puma Rally1 +33:01,0
11 #8 Ott Tanak / Martin Jarveoja (EST) Hyundai i20 N Rally1 +40:20,8
12 #22 Sean Johnston / Alexander Kihurani (USA) Citroen C3 Rally2 +48:16,3 (1:40)
13 #27 Amanraaj Rai / Gurdeep Panesar (KEN) Skoda Fabia Rally2 evo +53:20,4
14 #40 Evans Kavisi / Absalom Aswani (KEN) Mitsubishi Lancer Evo X +54:46,1 (0:20)
15 #37 Carl Tundo / Tim Jessop (KEN) Mitsubishi Lancer Evo X +56:08,0 (0:20)
16 #26 Leroy Gomes / Urshlla Gomes (ZAM) Ford Fiesta R5 +1:03:01,2 (1:40)