2024. április 25. 17:17

KezdőlapWRCKét henger döntött a WRC2-ben

Két henger döntött a WRC2-ben

-

A WRC2-ben az utolsó szakaszig tartott az a szoros küzdelem, mely Andreas Mikkelsen és Teemu Suninen között zajlott, azonban a Power Stage-en a finn versenyző autója műszaki hibás lett, így a norvég címvédő nyert az Észt Rallyn.

Az észt verseny első felének szoros küzdelme folytatódott a hétvége második felében is a WRC2-ben.

Andreas Mikkelsen 13 szakaszt követően 13,9 másodperc előnnyel vezetett Teemu Suninen előtt, amit 16,9 másodpercre is tudott a norvég skodás növelni, azonban a szombati szuperspeciálon a finn Hyundai-versenyző 10,6 másodpercre tudta csökkenteni hátrányát.

Vasárnap az első két szakasz ismét a WRC2 tavalyi világbajnokáról szólt, és előnyét ismét 13,5 másodpercre növelte, azonban onnan kezdve Suninen folyamatosan csökkentette hátrányát és a Power Stage előtt már csak 3,2 másodperc volt a különbség.

A két győzelemre esélyes versenyző pedig a záró szakaszon éppen akkor vezetett, amikor még a pálya második felén ömlött az eső, azonban nem ez döntött az első helyről.

Teemu Suninen Hyundai i20 N Rally2-jének négyből két hengere leállt a szakaszon, így végül 22,1 másodperccel bizonyult lassabbnak a Toksport WRT Skodáját vezető Mikkelsennél, így a norvég versenyző örülhetett a győzelemnek.

A Power Stage-en is Mikkelsen volt a leggyorsabb, azonban a rossz időjárási körülmények között Suninen idejénél senki sem tudott jobbat menni, így második lett Emil Lindholmot megelőzve.

Nem jutott azonban el a Power Stage-ig Marco Bulacia Wilkinson, aki a verseny felénél még a harmadik helyen állt, ugyanis az utolsó előtti szakaszon balesetet szenvedett az esőben, így Emil Lindholmé lett a bronzos pozíció.

Az idei bajnokságban harmadik versenyét nyerő Andreas Mikkelsen számításaink szerint 1 pont előnnyel átvette a vezetést a pontversenyben az ezúttal ötödik helyen végző Kajetan Kajetanowicztól, míg a harmadik helyen Yohan Rossell 14 pont hátránnyal áll.

Észt Rally, nem hivatalos végeredménye (WRC2)
1 #21 Andreas Mikkelsen / Torstein Eriksen (NOR) Skoda Fabia Rally2 evo 3:05:30,8