2024. április 23. 09:12

KezdőlapWRCTanak ott folytatta Görögországban, ahol Belgiumban abbahagyta

Tanak ott folytatta Görögországban, ahol Belgiumban abbahagyta

-

Vagyis az első helyen. A 2019-es világbajnok nyerte ugyanis az Acropolis Rally shakedown szakaszát Thierry Neuville és Craig Breen előtt.

Egy 3.62 km-es szakaszon rendezték csütörtök reggel az Acropolis Rally shakedownját, száraz, melegben. A versenyzők a kemény keverékű Pirelliken érkeztek a reggeli gyakorlásra melyen Ott Tanak volt a leggyorsabb 2:37.9 perces eredménnyel, amit harmadik nekifutásra sikerült elérnie.

„Nem voltak annyira rosszak az utak, de elég sok helyen kibukkantak a nagyobb kövek és a tapadás is változó volt. Nem lesz könnyű rally, különösen a holnapi nap lesz megterhelő” – mondta Tanak a célban.

A 2019-es világbajnok és idén már három győzelmével a bajnokság második helyén álló észt versenyző mögött csapattársa, Thierry Neuville lett a második 3 tizedmásodperc hátránnyal, míg Craig Breen némi meglepetésre kilenc tizedmásodperc hátránnyal a harmadik időt érte el a Forddal.

A legjobb négyben három Hyundai is zárt, miután Dani Sordo 1.1 másodperc hátránnyal zárta a bemelegítést.

A Toyota leggyorsabbja Esapekka Lappi volt 1.4 másodperc hátránnyal, majd őt Kalle Rovanpera további 3 tizeddel lemaradva követte. A bajnoki listavezető a tapadást kereste, eddig úgy tűnik nem talált megoldást.

Sébastien Loeb azonban csak kétszer teljesítette a pályát és végül a 10. idővel zárt. A harmadik kör előtt gyújtáskimaradást észlelt a Pumában, és inkább leállította az autót, nehogy károsodjon a motor. Az M-Sport az esti rajt előtt megpróbálja kideríteni a hiba okát.