2024. április 26. 11:40

KezdőlapWRCÍgy áll fel a Hyundai Spanyolországban

Így áll fel a Hyundai Spanyolországban

-

A Hyundai Motorsport ismertette, mely versenyzőkkel áll rajthoz a Spanyol Rallyn, mely a világbajnokság utolsó előtti futama lesz októberben.

A vb második helyén álló Ott Tanak és harmadik Thierry Neuville mellett a sorozatban öt harmadik helyezést elérő Dani Sordot indítja a Hyundai Motorsport a Rally1-es autókkal. Sordo számára így adott lesz a lehetőség, hogy hazai szurkolói előtt is dobogóra álljon.

A koreai gyártó ugyanezzel a felállásban volt jelen a görög Acropolis Rallyn is, ahol a gyártó első hármas sikerét érte el.

A következő, új-zélandi versenyen Oliver Solberg vezetheti a harmadik hibrid Hyundait.

Sordo számára a hazai futam lesz az idei negyedik és könnyen előfordulhat, hogy az utolsó is.

Ott Tanak korábban nyolcszor állt rajthoz a Katalán Rallyn, ahol két dobogós eredményt is szerzett, legutóbb 2019-ben, amikor második lett.

Thierry Neuville azonban kettővel többször indult Spanyolországban, mint észt csapattársa és három alkalommal is dobogón zárt, a két legutóbbi versenyén pedig nyerni tudott.

Dani Sordo 18 alkalommal indult a versenyen és kilencszer zárt dobogón, ebből ötször a második helyet szerezte meg.

A Spanyol Rallyt október 20-23. között rendezik meg, a vb utolsó előtti futama mellett pedig az Eb szezonzárójának is helyszíne lesz.