2024. április 20. 08:27

KezdőlapWRCLászló Zoltán negyedik lett a WRC3-as bajnokságban, egy késés döntött a vb...

László Zoltán negyedik lett a WRC3-as bajnokságban, egy késés döntött a vb címről

-

Nagyon szoros csata alakult ki a WRC3 spanyol versenyén, ahol végül Lauri Joona szerezte meg a vb címet Jan Cerny előtt. László Zoltán negyedik lett az aszfaltos versenyen, valamint év végén is.

Fej-fej mellett harcolt egymással Lauri Joona és Jan Cerny a WRC3-ban, a csatát pedig a cseh versenyző 10 másodperces büntetése döntötte el, amit egy késé miatt kapott és amit már nem tudott ledolgozni a cseh versenyző.

Lauri Joona végül 9 másodperc előnnyel tudott nyerni, a győzelemmel pedig megszerezte a WRC3 világbajnoki címét.

A spanyol verseny egyetlen magyar résztvevője, László Zoltán a kategória negyedik helyén zárt, amivel az év végi negyedik helyet is megszerezték. Navigátora, Kürti Tamás pedig a harmadik helyen zárt a navigátorok bajnokságában.

Lauri Joona / Fotó: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Spanyol Rally, nem hivatalos végeredmény
1 #59 Lauri Joona / Mikael Korhonen (FIN) Ford Fiesta Rally3 3:04:36.1
2 #57 Jan Cerny / Petr cernohorsky (CZE) Ford Fiesta Rally3 +9.0 (0:10)
3 #58 Diego Dominguez / Rogelio Penate (PRY / ESP) Ford Fiesta Rally3 +5:44.8 (0:10)
4 #60 László Zoltán / Kürti Tamás Ford Fiesta Rally3 +18:05.4

A bajnokság élmezőnye
1 Lauri Joona 111 pont
2 Jan Cerny 104 pont
3 Sami Pajari 87 pont
4 László Zoltán 73 pont

Mivel az élmezőny tagjai már részt vettek a maximális 5 versenyükön, ez végeredménynek is tekinthető.

Találkozz világklasszis rallyversenyzőkkel és szurkoljunk együtt a magyar menőknek! Csapj le Te is a Rally Hungary jegyekre, most még elővételes áron! Jegyek: https://rallyhungary.com/jegyek/