2024. április 19. 23:34

KezdőlapWRCSuninen először nyert idén, Lindholm és Kajto fej fej mellett

Suninen először nyert idén, Lindholm és Kajto fej fej mellett

-

Teemu Suninen nyerte a Spanyol Rally WRC2-es kategóriáját Yohan Rossel és Nikolay Gryazin előtt, míg a bajnokság ennél szorosabban már nem is alakulhatott volna.

Teemu Suninen a Spanyol Rally negyedik szakaszán vette át a vezetést a WRC2-ben, és az első helyet onnantól végig megőrizve szerezte meg első idei győzelmét.

A finn versenyző mögött Yohan Rossel 32.5, Nikolay Gryazin pedig 53.3 másodperc hátránnyal zárt.

A bajnoki címért csatázók közül Emil Lindholm a negyedik lett és megnyerte a Power Stage-et, míg Kajetan Kajetanowicz a hatodik helyen zárt, a záró szakaszon azonban nem tudott bónusz pontot szerezni.

Mindez azt jelenti, hogy Andreas Mikkelsen továbbra is őrzi a vezető helyet a bajnokságban, azonban Kajto és Lindholm egyaránt 5 pont hátránnyal követi, azonban a minuszolásokkal a finn versenyző van kissé közelebb az év végi elsőséghez.

A vb cím tehát a szezonzáró Japán Rallyn fog eldőlni a három versenyző között.

Spanyol Rally, nem hivatalos végeredmény (WRC2)