2024. április 26. 21:36

KezdőlapWRCJapán Rally: Evans vezet a drámai első nap után

Japán Rally: Evans vezet a drámai első nap után

-

Elfyn Evans zárta élen a Japán Rally első napját, miután délután gyorsabb tudott lenni Thierry Neuville-nél. A csak toyotás szakaszgyőzelmeket, és komoly baleseteket hozó nap végén Kalle Rovanpera áll a harmadik helyen.

Igazán drámaira sikerült a Japán Rally első napja, melynek délelőttjén Dani Sordo kigyulladó és porig égő autója, valamint Craig Breen és Kajetan Kajetanowicz balesete okozta a legnagyobb drámát, de Sébastien Ogier is komoly hátrányt szedett össze egy defekt miatt.

Délután az Isegami’s Tunnel szakaszt lerövidítették a szervezők, hogy Dani Sordo autójának hamuján, valamint a hírhedt alagúton, aminek kijáratán komoly por alakult ki délelőtt, ne versenytempóban kelljen a versenyzőknek átmenni. A szakasz így kilenc kilométerrel, 14.33 km-re rövidült, a cél pedig az alagút bejáratánál volt.

Fotó: Hyundai Motorsport

A rövidített szakaszt Elfyn Evans teljesítette leggyorsabban, majd a második szakaszt Kalle Rovanpera húzta be.

A nap második szakasza, melyet csak délután teljesített a mezőny, valamint a harmadik pálya, melyen délelőtt volt csak verseny, már egy klasszikus, tempós, élvezetes aszfaltos pálya volt, ellentétben az Isegami alagút útszakaszával, mely rendkívül technikás és szűk volt.

A nap gyorsasági szakaszain végül csak toyotás versenyző tudott legjobb időt autózni, így az sem meglepetés, hogy Elfyn Evans zárta élen a nyitó napot, előnye azonban csupán 3 másodperc Thierry Neuville előtt.

A harmadik helyen Kalle Rovanpera áll 5.1 másodperc hátránnyal, aki bár két szakaszt is nyert a négy megtartottból, azonban az Isegami szakaszon nagyon alulkormányozott volt autója délután, és emiatt időt vesztett.

Ott Tanak a délelőtti első szakaszon az alagútban kialakult porral, majd a harmadik szakaszon váltóhibával küzdött, így a negyedik helyen várhatja a folytatást a helyi hős, Takamoto Katsuta előtt.

Breen kiesése után csak Gus Greensmith maradt versenyben az M-Sport csapatából pénteken, aki a nap utolsó szakaszára rossz itinert írt, ezért közel fél percet vesztett, míg délelőtt a kormányösszekötő sérülése miatt vesztett időt.

A WRC2-ben már csak Emil Lindholm előzheti mag a bajnoki pontversenyben vezető Andreas Mikkelsent, miután Kajetan Kajetanowicz a nap első szakaszán balesetet szenvedett. Mikkelsen finn csapattársa pedig egészen a pénteki utolsó szakaszig vezetett a kategóriában, akkor azonban kissé óvatosabban ment, így Sami Pajari vette át a vezetést 5.3 másodperccel Teemu Suninen és 8.4 másodperccel Lindholm előtt.

Szombaton hét szakaszt kell a mezőnynek teljesíteni, míg vasárnap már csak ötöt, akkorra azonban komoly mennyiségű esőt jósolnak.