KezdőlapWRCLoeb tökéletes versenye Korzikán

Loeb tökéletes versenye Korzikán

-

Sébastien Loeb 2005-ben azóta is megdönthetetlen rekordot állított fel a Korzika Rallyn, miután minden szakaszt megnyert.

Sébastien Loeb a 16 futamos szezon 14. versenyére, Korzikára úgy érkezett, hogy az addig lezajlott 13 versenyből nyolcat már megnyert és 36 pontos előnnyel rendelkezett a bajnokságban Petter Solberg előtt.

A francia legenda már kétszeres világbajnokként várhatta hazai futamát, melyen ennek ellenére mind a 12 szakaszt megnyerte és végül 1:51.7 perc előnnyel nyert a fordos Toni Gardemeister előtt.

Loeb lett az első versenyző a WRC történetében, aki minden szakaszt az élen zárt és ez a rekord azóta is él.

A Citroen azonban nem lehetett mégsem teljesen boldog, hiszen a Korzika Rally utolsó napján a negyedik helyen állva esett ki Francois Duval, és így elvesztette esélyét a francia gyártó, hogy világbajnok legyen.