2024. április 25. 08:10

KezdőlapWRCTanak áll a legjobban a körbeverésben

Tanak áll a legjobban a körbeverésben

-

Elképesztően szoros verseny zajlott a Svéd Rally péntek délelőtti szakaszain, melyet három különböző versenyző nyert meg. A küzdelemben egyelőre Ott Tanak áll a legjobban.

Hihetetlenül szoros versenynek lehettünk tanúi a Svéd rally péntek délelőtti programja során, amit jól mutat, hogy a három szakaszt három különböző versenyző nyerte Craig Breen, Kalle Rovanpera és Takamoto Katsuta sorrendben.

A tizedekért folyó küzdelem pedig a nap leghosszabb, 25 km-es szakaszán is folytatódott, itt Katsuta volt a leggyorsabb, azonban Kalle Rovanpera 0.3, Ott Tanak 0.5, Craig Breen pedig 0.7 másodperccel volt csak lassabb!

A körbeverésben egyelőre Ott Tanak áll a legjobban, aki bár szakaszt nem tudott egyelőre nyerni, azonban folyamatosan csak tizedekre volt a legjobb szakaszidőktől, így a déli szervizbe 2.1 másodperc előnnyel mehet Craig Breen előtt, míg Esapekka Lappi 4.1, Kalle Rovanpera 4.7, Takamoto Katsuta 7.1 másodperc hátrányt szedett eddig csak össze.

A leggyorsabb öt versenyzővel egyelőre kevésbé tud csatázni Elfyn Evans, aki bár hatodik, de hátránya már 15.5 másodperc Tanakkal szemben, míg Thierry Neuville-t 1.5 másodperccel előzi meg.

Pierre-Louis Loubet kevés havas tapasztalatával egyelőre a nyolcadik helyen áll.

Ugyancsak szoros a harc a WRC2-ben is, ahol Oliver Solberg 8.2 másodperccel előzi meg Teemu Suninent, míg Ole Christian Veiby 10.1 másodperccel a harmadik.

A kategória címvédője, Emil Lindholm a pénteki második szakaszon egy pillanatra a nagy hóba csúszott, majd megállt ellenőrizni az autót, és bár versenyben maradt, 1:44.7 perces hátránnyal áll az Eurosol Racing Team által biztosított Skodával.