2024. április 27. 18:46

KezdőlapWRCOliver Solberg először nyert a WRC2-ben

Oliver Solberg először nyert a WRC2-ben

-

A Monte-Carlo Rally után Svédországban is nagyszerű tempót mutatott Oliver Solberg és végül először nyert a WRC2-ben.

Oliver Solberg ugyan rajthoz állt a Monte-Carlo Rallyn is a vadonatúj Skodával, azonban ott még nem nevezett a WRC2-be, ahol egy szezon során maximálisan hét versenyt lehet teljesíteni.

Petter Solberg fia azon a versenyen már megmutatta, hogy nagyon gyors tud lenni a Fabia RS-sel, azonban egy defekt és egy kerék sérülés miatt ott nem tudta megnyerni az RC2-es kategóriát.

Svédországban azonban svéd-norvég nemzetiségűként már benevezett a WRC2-be, ahol a harmadik szakaszon állt az élre, és végül nyert is mégpedig 42.3 másodperc előnnyel Ole Christian Veiby előtt.

Oliver Solberg így első győzelmét ünnepelhette a WRC2-ben, ráadásul ez az első győzelme az új Skodának is vb-n.

A harmadik helyen Sami Pajari zárt további fél perc hátránnyal.