2024. április 25. 05:37

KezdőlapWRCJari Huttunen szoros csatában nyert ismét

Jari Huttunen szoros csatában nyert ismét

-

Jari Huttunen sorozatban második finn bajnokiját nyerte, a Jyvaskyla Rallyn ezúttal is nagy csatában tudta legyőzni riválisait.

Jari Huttunen a Finn Rally Bajnokság első versenyén, a Lappföld Rallyn még baleset miatt kiesett, azonban a Kuopio Rallyn már nagy csatában nyerni tudott.

Az idei év során Evo Skodát vezető finn versenyző végül 2.1 másodperc előnnyel zárt az első helyen Juha Salot megelőzve, míg Teemu Suninen 13 másodperc lemaradással lett harmadik.

Huttunen a Svéd Rallyn a WRC2 élmezőnyében autózott sokáig, azonban végül célba nem tudott érni.

Idei negyedik versenyén, a finn bajnoki Jyvaskyla Rallyn viszont újra a csúcsra ért a 29 éves versenyző.

A havas verseny elején még Teemu Asunmaa vezetett, három szakasz után 2.1 másodperc volt az előnye Lauri Jonna és 4 másodperc Huttunen előtt.

A negyedik szakasztól kezdve azonban Huttunen vette át a vezetést és a hátralévő négy szakaszon helyét meg is tudta őrizni, annak ellenére, hogy riválisai folyamatosan nyomást gyakoroltak rá. Végül 6.2 másodperc előnnyel zárt az M-Sport tavalyi WRC2-es pilótája az élen Asunmaa előtt, míg Joona 15 másodperc hátránnyal lett harmadik.