KezdőlapWRCOgier ismét nagyobb előnyben, Katsuta zebrával ütközött

Ogier ismét nagyobb előnyben, Katsuta zebrával ütközött

-

A Szafari Rally első péntek délutáni szakaszán ismét Sébastien Ogier volt a leggyorsabb, így növelte előnyét az élen. Takamoto Katsuta számára azonban kérdéses a folytatás, miután egy zebrát elütött.

Ahogy délelőtt, úgy délután is Sébastien Ogier nyerte az első pályát, ezúttal Esapekka Lappi 8.4, míg Ott Tanak 10.2 másodperccel volt lassabb a 19.17 km-es szakaszon.

A zebrák délelőtt még megúszták a versenyzők elhaladását, délután azonban Takamoto Katsuta egyet már nem tudott elkerülni, és a Toyota bal elejével elgázolt egyet. Az ütközés pedig lehet, hogy Katsuta kiesését is eredményezi, hiszem az autó komolyan megsérült.

Összetettben Ogier 15.3 másodperccel, 17.8 másodpercre növelte előnyét Kalle Rovanpera előtt, míg a harmadik helyen Elfyn Evans fél perc hátránnyal következik, Thierry Neuville 5.3 másodperccel követi riválisát a negyedik helyen.

Ott Tanak délelőtt, míg Pierre-Louis Loubet délután kényszerült defektes gumit cserélni, így jelentős hátrányba került.

Szafari Rally, állás 5 szakasz után
1 #17 Sébastien Ogier – Vincent Landais (FRA) Toyota GR Yaris Rally1 52:47.6
2 #69 Kalle Rovanpera – Jonne Halttunen (FIN) Toyota GR Yaris Rally1 +17.8
3 #33 Elfyn Evans – Scott Martin (GBR) Toyota GR Yaris Rally1 +30.0
4 #11 Thierry Neuville – Martijn Wydaeghe (BEL) Hyundai i20 N Rally1 +35.3
5 #18 Takamoto Katsuta – Aaron Johnston (JPN – IRL) Toyota GR Yaris Rally1 +47.9
6 #4 Esapekka Lappi – Janne Ferm (FIN) Hyundai i20 N Rally1 +49.5
7 #6 Dani Sordo – Cándido Carrera (ESP) Hyundai i20 N Rally1 +57.3 (0:10)
8 #8 Ott Tanak – Martin Jarveoja (EST) Ford Puma Rally1 +2:36.6
9 #20 Oliver Solberg – Elliott Edmondson (SWE – GBR) Skoda Fabia Rally2 evo +3:42.7
10 #7 Pierre-Louis Loubet – Nicolas Gilsoul (DRA – BEL) Ford Puma Rally1 +4:03.1

08:18 SS3 Geothermal 1 13.12 km Lappi 6:49.7 / 1. OGIER, 2. Rovanpera, 3. Evans
09:11 SS4 Kedong 1 30.62 km Rovanpera 14:52.4 / 1. OGIER, 2. Rovanpera, 3. Evans
10:44 Szerviz – 40 perc
12:09 SS5 Loldia 2 19.17 km Ogier 13:50.2 / 1. OGIER, 2. Rovanpera, 3. Evans
13:27 SS6 Geothermal 2 13.12 km
14:20 SS7 Kedong 2 30.62 km
15:33 Rugalmas szerviz – 45 perc