2024. április 29. 00:34

KezdőlapWRCTanak győzelemmel készült hazai versenyére, Suninen hatalmasat ugratott

Tanak győzelemmel készült hazai versenyére, Suninen hatalmasat ugratott

-

Ott Tanak nyerte a Dél-Észt Rallyt Teemu Suninen előtt, így győzelemmel hangolt hazai WRC futamára, melyet két hét múlva rendeznek.

A csökkentett tesztelési napok miatt az M-Sport és Ott Tanak úgy döntött, hogy verseny körülmények között, a Dél-Észt Rallyn készül az Észt Rally világbajnoki futamra.

A 2019-es világbajnok mellett pedig Teemu Suninen is ezen a versenyen vezette először éles körülmények között a Hyundai i20 N Rally1-et.

A kilenc szakaszból álló 69.43 km versenytávval rendelkező Haanja környéki versenyen minden szakaszt Ott Tanak nyert meg, azonban Suninen is sorra hozta a második szakaszeredményeket, így a verseny végén 38 másodperc előnnyel tudott a fordos versenyző nyerni.

A két Rally1-es autót vezető versenyző természetesen kimagaslott a mezőnyből, Robert Virves 2 és fél perc hátránnyal zárt a harmadik helyen a Rally2-es Forddal.

Fotó: Hyundai Motorsport