2024. április 28. 11:12

KezdőlapWRCRovanpera nagy csatában győzte le csapattársát a tesztversenyen

Rovanpera nagy csatában győzte le csapattársát a tesztversenyen

-

Kalle Rovanpera nyerte a HYAcenter Rallyt, melyen Elfyn Evans-szel egészen a verseny végéig csatázott. A finn verseny jó felkészülést jelentett és nem csak a vezetési lehetőség miatt.

A Finn Rallyra készülve állt rajthoz Kalle Rovanpera és Elfyn Evans a Rally1-es Toyotákkal a HYAcenter Rallyn.

Mivel a verseny hasonlóan sáros körülmények között zajlott, mint, amilyennek a jövő heti Finn Rally ígérkezik jó lehetőség volt a felkészülésre a nehéz körülményeket tekintve is.

A tesztverseny nyolc szakaszból állt, melyek közül ötöt Rovanpera, hármat pedig Evans nyert, a verseny végén pedig 11.6 másodperc döntött a tavalyi világbajnok javára.

Ugyancsak indult a versenyen Pierre-Louis Loubet a Rally1-es Forddal, azonban a negyedik gyorsaságin hét percet vesztett, így végül csak a tizedik lett.