2024. május 06. 03:01

KezdőlapWRCA nyolcszoros világbajnok ex-navigátor pilótaként indult versenyen

A nyolcszoros világbajnok ex-navigátor pilótaként indult versenyen

-

A nyolcszoros világbajnok Julien Ingrassia újra versenyautóba ült, ám ezúttal ezt pilótaként tette. Sébastien Ogier korábbi navigátora egy francia versenyen Rally5-ös Clióval állt rajthoz.

Sébastien Ogier és Julien Ingrassia nyolc vb cím után 2021 végén köszönt el egymástól, Ogier részmunkaidőben folytatta később WRC karrierjét, míg Ingrassia többek között szakkommentátorként volt jelen egyes versenyeken, legutóbb a Finn Rallyn.

Ingrassia azonban a múlt hétvégén ismét versenyen vett részt, mégpedig a francia Terre de Lozére Rallyn, melyen egy Rally5-ös Renault Clióval állt rajthoz, navigátora pedig barátja, Gilles De Turckheim volt.

A párosnak sikerült a célba érés az abszolút 38., és a 27 fős kategória 15. Helyén.

“Elsősorban szerettük volna jól érezni magunkat, valamint az autót is épségben célba juttatni – mondta Julien Ingrassia. – Végül mindkét tervet sikerült teljesíteni. Ugyanakkor versenyző is vagyok, így folyamatosan szerettem volna javítani is. Az első napon volt némi műszaki hibánk, de végül ezt sikerült megoldani.”

A 43 éves Ingrassia karrierje során négy versenyen indult eddig pilótaként, a mostani rally előtt utoljára 2011-ben.