2024. május 07. 07:39

KezdőlapWRCKovalainen rajthoz áll a Japán Rallyn

Kovalainen rajthoz áll a Japán Rallyn

-

Heikki Kovalainen második WRC futamára készül, miután hivatalosan is bejelentette, hogy rajthoz áll “hazai” versenyén, a Japán Rallyn.

Heikki Kovalainen tavaly debütált a WRC mezőnyben, és a Japán Rallyn a negyedik helyen zárt a WRC2-ben.

Az F1-es Magyar Nagydíj korábbi győztese jól ismerte a vb futam pályáinak nagy részét, mivel évek óta japán rallykon áll rajthoz, azonban az első generációs R5-ös Skodával így is igen szép volt ez az eredmény.

A finn pilóta most bejelentette, hogy idén is elindul a WRC szezonzárón.

“Tavaly nagyon jól sikerült a Japán Rally számunkra – mondta Heikki Kovalainen. – Idén pedig ismét visszatérünk a versenyre és bízunk benne, hogy sok szurkolónk lesz a pályák szélén.”

A 41 éves pilóta idén 11 rallyn indult eddig, igazi hazájában, Finnországban, de főleg második számú hazájában, Japánban. Amíg a finn versenyeken már Rally2-evo Skodával indult, addig Japánban még mindig a régebbi generációs autóval, mellyel a Hokkaido Rallyn megszerezte második japán bajnoki címét is.

A Japán Rallyt november 16-19. között rendezik.