2024. május 04. 15:34

KezdőlapWRCKovalainen szoros küzdelemben győzte le a Rally2-es Toyotával induló Katsuta édesapját Japánban

-

Heikki Kovalainen bár már az előző versenyen megszerezte karrierje második japán bajnoki címét, a szezonzárón sem vett vissza és szoros küzdelemben szerezte meg a győzelmet a Rally2-es Toyotával induló Norihiko Katsuta előtt.

Heikki Kovalainen már a Japán Rally Bajnokság utolsó előtti versenyén, a Hokkaido Ralyn megszerezte második bajnoki címét, így már tét nélkül indulhatott a szezonzáró Highland Masters Rallyn.

A verseny 12 szakaszából végül nyolcat megnyert az egykori F1-es versenyző a Skoda Fabia R5-tel, azonban a nagy csatát jól mutatja, hogy így is csupán 8.6 másodperccel előzte meg Norihiko Katsutát, Takamoto édesapját. A szoros különbség egyben jelzi azt is, hogy a Rally2-es Toyota igen versenyképes már jelenleg is.

A harmadik helyen Osamu Fukunaga zárt 33.9 másodperc hátránnyal Rally2 evo Skodával.

Kovalainen íy győzelemmel készülhet karrierje második WRC futamára, a Japán rallyra, melyet novemberben rendeznek.