2024. május 02. 03:48

KezdőlapWRCA Toyota versenyzői dominálták a 2023-as WRC szezont - statisztikák

A Toyota versenyzői dominálták a 2023-as WRC szezont – statisztikák

-

A győzelmek, szakaszgyőzelmek és az élen eltöltött szakaszok számában is a Toyota versenyzői zártak az élen, csupán a dobogók számában tudott Thierry Neuville partiban lenni a japán gyártó versenyzőivel.

Véget ért a 2023-as WRC szezon, ideje tehát számot vetni és megnézni, hogy mit mutatnak az idei statisztikák.

A legtöbb győzelmet a Toyota versenyzői szerezték, hiszen Kalle Rovanpera, Elfyn Evans és Sébastien Ogier is három versenyt tudott nyerni, míg a Hyundai csapatából Thierry Neuville, valamint az M-Sport csapatából Ott Tanak is csak kétszer zárt első helyen. Ez a statisztika még durvábban néz ki, ha a márkákat nézzük, hiszen a Toyota 9, a Hyundai és az M-Sport pedig csak 2-2 versenyt nyert.

Ott Tanak M-Sport 2

A dobogók terén azonban kiegyensúlyozottabb ak a számok, itt Kalle Rovanpera és Elfyn Evans a Toyotával, míg Thierry Neuville a Hyundaijal is egyaránt 8-szor tudott a Top3-ban zárni. Ott Tanak az M-Sporttal, Sébastien Ogier a Toyotával, Esapekka Lappi pedig a Hyundaijal egyaránt négyszer állhatott dobogóra. Rajtuk kívül Dani Sordo a Hyundai 2, Takamoto Katsuta a Toyotával, valamint a Horvát Rally tesztjén elhunyt Craig Breen a Hyundaijal 1 dobogós eredményt ért el.

A márkákat tekintve a Toyota 21, a Hyundai 15, az M-Sport pedig 4 dobogós eredményt ért el.

Craig Breen Hyundai 1

A szakaszgyőzelmek terén ismét csak a Toyota és Kalle Rovanpera bizonyult a legjobbnak, a finn versenyző ugyanis 72 szakaszon volt a leggyorsabb. Őt Thierry Neuville 40, Sébastien Ogier 37, Ott Tanak 30, Elfyn Evans 24, Takamoto Katsuta 18, Esapekka Lappi 15, Dani Sordo 6, Craig Breen 4, Pierre-Louis Loubet és Teemu Suninen pedig 1 részsikerrel követi.

A márkákat tekintetében a Toyota 151, a Hyundai 66, az M-Sport versenyzői 31 szakaszt nyertek.