KezdőlapWRCRovanpera nyerte a Svéd Rally első pénteki szakaszát is

Rovanpera nyerte a Svéd Rally első pénteki szakaszát is

-

Kalle Rovanpera a csütörtöki shakedown és nyitó szakasz után a pénteki első gyorsaságin is a leggyorsabb volt, így egyelőre még nem talált legyőzőre a kétszeres világbajnok.

A Svéd Rally első pénteki szakasza a #!2 Brattby gyorsasági volt, melyet Craig Breen emlékére neveztek el a szervezők, miután a néhai ír versenyző tavaly Brattby polgármesterének nevezte magát, mivel a pályán mindkét alkalommal a leggyorsabb tudott lenni.

Breen tavaly 6:24.8 perces idővel ért célba a verseny második szakaszán, nos ezt az eredményt Kalle Rovanpera nem kevesebb, mint 12.1 másodperccel megdöntötte idén. A kétszeres világbajnokot Esapekka Lappi és Ott Tanak egyaránt 3.2 másodperc hátránnyal követte, míg az elsőként induló Thierry Neuville 11.2 másodperccel volt lassabb.

Összetettben Rovanpera 4.9 másodpercre növelte előnyét Takamoto Katsuta előtt, míg a harmadik helyre Tanak 5.3 másodperces hátránnyal lépett.

A WRC2-ben Oliver Solberg áll az élen az első pénteki szakasz után, Sami Pajari 6.2, Nikolay Gryazin 11.4 másodperccel követi.