2024. április 27. 18:42

KezdőlapWRCSvéd Rally: Lappi karrierje második győzelmét szerezte, de Evans gyűjtötte a legtöbb...

Svéd Rally: Lappi karrierje második győzelmét szerezte, de Evans gyűjtötte a legtöbb pontot

-

Esapekka Lappi nyerte a 2024-es Svéd Rallyt, azonban a legtöbb pontot Elfyn Evans gyűjtötte a Rally Világbajnokság második idei versenyén.

Esapekka Lappi magabiztos előnnyel várhatta a Svéd Rally élén az utolsó napot, így az idén részmunkaidős szezonban szereplő finn versenyző már nem kockáztatott, csupán pozíciója tartására koncentrált, így a vasárnapi pontokért való harcban érdemben nem vett részt.

Katsuta vezeti a Svéd Rallyt a drámai péntek délelőtti szakaszok után

A záró nap külön versenyét végül Elfyn Evans nyerte Kalle Rovanpera és Thierry Neuville előtt, miközben a versenyt sikerült megnyernie Esapekka Lappinak, aki így karrierje során másodszor, míg Svédországban először tudott az első helyen zárni.

A Hyundai számára külön fontos volt a győzelem megszerzése, mivel a második helyen záró Craig Breen tavaly ezen a versenyen indult utoljára a WRC-ben. A koreai csapat tagjai ezen a versenyen olyan sapkát viseltek, amit az ír versenyző is hordott.

Lappi vezeti a Svéd Rallyt a péntek délutáni szakaszok után, de Solberg az igazi meglepetés

Az idei pontrendszernek köszönhetően azonban a legtöbb pontot az abszolút második helyen záró Elfyn Evans gyűjtötte, így először fordult elő, hogy a legtöbb pontot nem a futamgyőztes szerezte.

Lappi közel második győzelméhez Katsuta hibája után, Neuville cáfolta a vádakat a Svéd Rallyn

A svéd dobogó harmadik helyén a verseny talán legnagyobb meglepetése ért célba, Adrien Fourmaux ugyanis időnként kalandos hétvége után megszerezte karrierje első dobogós eredményét. Ráadásul az M-Sport ügyvezető igazgatója, Malcolm Wilson szombaton ünnepelte születésnapját.

A fél mezőny kicsúszott az utolsó szombati szakaszon, de Lappi és Solberg magabiztosan vezet a Svéd Rallyn

Az abszolút negyedik helyen Thierry Neuville zárt, a WRC2-t magabiztosan nyerő Oliver Solberg előtt, majd Sami Pajari, Georg Linnamae és Roope Korhonen következett az első nyolc helyen.

Az egyéni világbajnokságot Thierry Neuville 3 pont előnnyel vezeti Elfyn Evans és 19 ponttal Adrien Fourmaux előtt, míg Ott Tanak két verseny alatt 27 ponttal gyűjtött kevesebb pontot belga csapattársánál.

A részmunkaidős szezonját ugyancsak Svédországban kezdő kétszeres világbajnok és címvédő, Kalle Rovanpera 11 pontot tudott gyűjteni.

A gyártók bajnokságában a két verseny után még veretlen Hyundai és a Toyota pontegyenlőséggel áll!

A világbajnokság másfél hónap szünet után a kenyai Szafari Rallyval folytatódik.

Svéd Rally, nem hivatalos végeredmény
1 #4 Esapekka Lappi – Janne Ferm (FIN) Hyundai i20 N Rally1 2:33:04.9
2 #33 Elfyn Evans – Scott Martin (GBR) Toyota GR Yaris Rally1 +29.6
3 #16 Adrien Fourmaux – Alexandre Coria (FRA) Ford Puma Rally1 +47.9
4 #11 Thierry Neuville – Martijn Wydaeghe (BEL) Hyundai i20 N Rally1 +1:46.3 (0:40)
5 #21 Oliver Solberg – Elliott Edmondson (SWE – GBR) Skoda Fabia RS Rally2 (WRC2) +5:04.2