2024. szeptember 17. 16:33

KezdőlapWRCOgier 11 év után nyert a Finn Rallyn, Neuville és a Hyundai hatalmasat...

Ogier 11 év után nyert a Finn Rallyn, Neuville és a Hyundai hatalmasat lépett a vb címek felé

-

Sébastien Ogier 11 év után tudott ismét nyerni a drámai Finn Rallyn, míg Thierry Neuville és a Hyundai hatalmas lépést tett a vb címek felé.

Elképesztő drámákat hozott az idei Finn Rally, azonban a szombatig tartó első részt Kalle Rovanpera kényelmes előnnyel nyerte Sébastien Ogier és Thierry Neuville előtt.

Rovanpera nyerte a Finn Rally első felét, Neuville nagy előnybe kerülhet a bajnokságban

Vasárnap azonban egy új verseny kezdődött az idei pontrendszernek köszönhetően, és bár az első két gyorsasági után még folytatták a jó szereplést a toyotás versenyzők, a harmadik gyorsasági első kanyarjában előbb Elfyn Evans szenvedett balesetet, majd ugyanezen a pályán egy bal kanyarban Kalle Rovanpera a belső íven eltalált egy sziklát, ami az autót a fák közé repítette. A kétszeres világbajnok így ismét nem tudta megnyerni hazai versenyét.

Óriási dráma a Finn Rallyn, Rovanpera és Evans is balesetet szenvedett az utolsó előtti szakaszon!

Az élre ekkor Sébastien Ogier állt Thierry Neuville és Adrien Fourmaux előtt, ez a sorrend pedig nem is változott a Power Stage-en, így a nyolcszoros világbajnok 2013 után ismét nyerni tudott a WRC leggyorsabb versenyén.

Ogier ezzel megmentette csapata, a Toyota győzelmét is a japán gyártó második hazai versenyének számító Finn Rallyn.

Ami a bajnokságot illeti, itt azonban Thierry Neuville és a Hyundai örülhet, ugyanis a vasárnapi értékelést Esapekka Lappi nyerte Takamoto katsuta és Ogier előtt, míg a második helyen célba érő Thierry Neuville a záró napon negyedik lett.

A Power Stage-en Katsuta volt a leggyorsabb Neuville, Lappi és a verseny harmadik helyén végző Adrien Fourmaux előtt.

A világbajnokságot Thierry Neuville 27 pont előnnyel vezeti a második helyre lépő Ogier, 31 ponttal Ott Tanak és 36 ponttal Evans előtt.

A gyártók világbajnokságában a Hyundai ugyancsak tetemes, 20 pontos előnyre tett szert a Toyota előtt.

Így bár a Finn Rallyt a toyotás Ogier nyerte, a vb címek felé hatalmasat lépett Neuville és a Hyundai.

A WRC2-ben Oliver Solberg szerezte meg a győzelmet a Toyota Gazoo Racing csapatfőnöke, Jari-Matti Latvala, valamint Lauri Joona előtt.

A világbajnokság egy hónap múlva a görög Akropolisz Rallyval folytatódik.