2024. szeptember 16. 12:54

KezdőlapWRCOgier is problémába ütközött, ismét Tanak az Akropolisz Rally élén

Ogier is problémába ütközött, ismét Tanak az Akropolisz Rally élén

-

A második szakasz után ismét Ott Tanak vette át a vezetést az Akropolisz Rallyn, miután Sébastien Ogier autója az ötödik gyorsasági végén műszaki hibás lett.

Ott Tanak első szakaszát nyerte az Akropolisz Rally ötödik gyorsaságiján, és a részsiker azonnal vezető pozíciót is eredményezett a 2019-es világbajnoknak, miután Sébastien Ogier autója a szakasz végén elgyengült és végül 16.7 másodperccel volt lassabb észt riválisánál.

A verseny élén így Ott Tanak 5 másodperc előnnyel áll Ogier és 22.5 másodperccel Dani Sordo előtt. A negyedik helyen Thierry Neuville 24.1 másodpercre van a dobogós pozíciótól, míg Grégoire Munster fantasztikus harmadik időt ért el az ötödik gyorsaságin, így összetettben is ezt a pozíciót foglalja el.

A WRC2-ben ismét nagyon jól teljesített Yohan Rossel, aki 12.6 másodperccel növelte előnyét Sami Pajari előtt, így a finn versenyzőt már 46.5 másodperccel előzi meg.

A pénteki programból még egy szakasz van hátra.

Akropolisz Rally, állás SS5 után
1 #8 Ott Tanak – Martin Jarveoja (EST) Hyundai i20 N Rally1 1:23:18.6
2 #17 Sébastien Ogier – Vincent Landais (FRA) Toyota GR Yaris Rally1 +5.0
3 #6 Dani SordoCándido Carrera (ESP) Hyundai i20 N Rally1 +22.5
4 #11 Thierry NeuvilleMartijn Wydaeghe (BEL) Hyundai i20 N Rally1 +46.6
5 #13 Grégoire Munster – Louis Louka (LEX – BEL) Ford Puma Rally1 +1:40.0 (0:20)
6 #21 Yohan RosselFlorian Barral (FRA) Citroen C3 Rally2 (WRC2) +1:54.6
7 #20 Sami Pajari – Enni Malkkönen (FIN) Toyota GR Yaris Rally2 (WRC2) +2:41.1
8 #27 Gus Greensmith – Jonas Anderson (GBR – SWE) Skoda Fabia RS Rally2 (WRC2) +2:47.7
9 #28 Robert VirvesAleks Lesk (EST) Skoda Fabia RS Rally2 (WRC2) +2:50.7
10 #30 Fabrizio ZaldivarMarcelo Der Ohannesian (PRY – ITA) Skoda Fabia RS Rally2 (WRC2) +3:21.6
#33 Elfyn Evans – Scott Martin (GBR) Toyota GR Yaris Rally1 +9:11.1

Akropolisz Rally gyorsasági szakaszainak időterve, magyar idő szerint
Szeptember 6., péntek
06:58 SS1 Ano Pavliani 1 22.47 km Ogier 16:33.2 / 1. OGIER, 2. Tanak, 3. Fourmaux
08:09 SS2 Dafni 1 21.67 km Katsuta 16:45.3 / 1. TANAK, 2. Katsuta, 3. Ogier
10:17 SS3 Tarzan 1 23.37 km Ogier 17:06.3 / 1. OGIER, 2. Fourmaux, 3. Tanak
13:29 SS4 Ano Pavliani 2 22.47 km Ogier 16:11.0 / 1. OGIER, 2. Tanak, 3. Sordo
14:40 SS5 Dafni 2 21.67 km Tanak 16:27.2 / 1. TANAK, 2. Ogier, 3. Sordo
16:48 SS6 Tarzan 2 23.37 km