KezdőlapWRCSordo növelte előnyét az Akropolisz Rallyn

Sordo növelte előnyét az Akropolisz Rallyn

-

A szombati második szakaszon ugyan Sébastien Ogier volt a leggyorsabb, összetettben Dani Sordo növelte előnyét Thierry Neuville előtt.

A második szombati szakaszt akár a kenyai Szafari Rally is megirigyelhette volna annyira homokos volt a pálya, azonban ez a pálya okozta a legkevesebb problémát a versenyzőknek.

Ogier beszólt Neuville-nek az Akropolisz Rallyn, Tanak defektekkel kezdett szombaton

A leggyorsabb Sébastie Ogier volt, aki 7.4 másodperccel előzte meg Dani Sordot, míg Thierry Neuville további 3.1 másodpercet kapott a nyolcszoros világbajnoktól.

Ott Tanak miután az első gyorsaságin két defektet is összeszedett próbál nagyobb kockázatvállalás nélkül elérni a déli gumicseréhez, így az ötödik idővel ért célba.

Összetettben Sordo 10.3 másodpercre növelte előnyét Neuville előtt, míg a belga vb-éllovast másfél perc hátránnyal követi Ogier.

Grégoire Munster felzárkózott Ott Tanak mögé az ötödik helyre megelőzve a WRC2-es éllovas Sami Pajarit.

A WRC2-ben igen szoros a küzdelem, Pajari előnye csupán 9.7 másodperc Robert Virves előtt, míg két gyorsasági alatt a hatodik helyről a harmadikra lépett a vezetést egy defekt miatt pénteken elvesztő Yohan Rossel.

A verseny magyar idő szerint azzal a szakasszal folytatódik, melyet ma kivételesen kétszer is teljesíteni kell. Szombaton a pályák többségét csupán egyszer kell teljesíteni, azonban a napi összekötő szakasz szombaton a leghosszabb.

Akropolisz Rally, állás SS8 után
1 #6 Dani Sordo – Cándido Carrera (ESP) Hyundai i20 N Rally1 2:13:47.5
2 #11 Thierry Neuville – Martijn Wydaeghe (BEL) Hyundai i20 N Rally1 +10.3
3 #17 Sébastien Ogier – Vincent Landais (FRA) Toyota GR Yaris Rally1 +1:41.2
4 #8 Ott Tanak – Martin Jarveoja (EST) Hyundai i20 N Rally1 +3:35.1
5 #13 Grégoire Munster – Louis Louka (LEX – BEL) Ford Puma Rally1 +4:01.1 (0:20)
6 #20 Sami Pajari – Enni Malkkönen (FIN) Toyota GR Yaris Rally2 (WRC2) +4:08.3
7 #28 Robert Virves – Aleks Lesk (EST) Skoda Fabia RS Rally2 (WRC2) +4:18.0
8 #21 Yohan Rossel – Florian Barral (FRA) Citroen C3 Rally2 (WRC2) +4:59.8
9 #30 Fabrizio Zaldivar – Marcelo Der Ohannesian (PRY – ITA) Skoda Fabia RS Rally2 (WRC2) +5:14.0
10 #29 Kajetan Kajetanowicz – Maciej Szczepaniak (POL) Skoda Fabia RS Rally2 (WRC2) +5:19.9 (0:10)

Akropolisz Rally gyorsasági szakaszainak időterve, magyar idő szerint
Szeptember 6., péntek
06:58 SS1 Ano Pavliani 1 22.47 km Ogier 16:33.2 / 1. OGIER, 2. Tanak, 3. Fourmaux
08:09 SS2 Dafni 1 21.67 km Katsuta 16:45.3 / 1. TANAK, 2. Katsuta, 3. Ogier
10:17 SS3 Tarzan 1 23.37 km Ogier 17:06.3 / 1. OGIER, 2. Fourmaux, 3. Tanak
13:29 SS4 Ano Pavliani 2 22.47 km Ogier 16:11.0 / 1. OGIER, 2. Tanak, 3. Sordo
14:40 SS5 Dafni 2 21.67 km Tanak 16:27.2 / 1. TANAK, 2. Ogier, 3. Sordo
16:48 SS6 Tarzan 2 23.37 km Neuville 16:56.9 / 1. TANAK, 2. Sordo, 3. Neuville