2024. szeptember 27. 19:18

KezdőlapWRCHárom szakasz után Evans vezet Chilében, Ogier és Sesks bajban

Három szakasz után Evans vezet Chilében, Ogier és Sesks bajban

-

Sébastien Ogier remek tempóban kezdte a Chile Rallyt, hogy aztán a harmadik szakaszon odacsapja a Toyota hátulját a falnak, majd Martins Sesks még nagyobbat ütközött a Forddal.

A nézői rendbontás miatt törölt első szakasz után a másodikon már mindenki versenytempóban tudott végigmenni a Chile Rallyn. Ezen még semmi különös nem történt, a Toyota kibérelte az első négy helyet, a szakaszt Elfyn Evans nyerte meg, összetettben a Hyundai első számú üldözője, Sébastien Ogier vezetett.

Aztán a harmadik szakaszon Ogier hibázott, egy jobbkanyarban odacsapta az autó bal hátulját a falnak, és nem is úszta meg defekt nélkül. Noha gyors volt a kerékcsere, és a folytatásban rettenetesen nyomta a gázt, így is tetemes, 1:48.5 másodperc hátránnyal ért be a szakaszt megnyerő Rovanperä mögött. Hosszú még a verseny, de a futamgyőzelem minden bizonnyal elszállt.

Ogier ezt megelőzően sem volt bőbeszédű, a szakaszok végén egy-egy mondatos „nyilatkozatokat” hallhattunk tőle, szoros összefüggésben a Görögországban kapott egészen elképesztő, 30 ezer eurós büntetéssel. Ott Tänak egyébként csatlakozott hozzá, ő sem mondott túl sok mindent.

Martins Sesks még jobban odacsapta a Ford Pumát a falnak, mint Ogier a Toyotát, kettős defektet szenvedtek el, de értelemszerűen csak egy kereket tudtak kicserélni, és minden bizonnyal az autó felfüggesztése is sérült. Így csak beporoszkáltak a célba, mindenki elől lehúzódva, aki utolérte a WRC2-esek közül.

Az élre Elfyn Evans állt, megelőzve Kalle Rovanperát és Sami Pajarit, az éllovas és óvatosan versenyző Thierry Neuville a hetedik helyen áll három szakasz után. Grégoire Munster negyedik pozíciója több mint dicséretes.

A WRC2-ben a világbajnoki címért hajtó Oliver Solberg nem kezdett túl jól, a kategóriában harmadik helyen áll Nikolay Gryazin és Gus Greensmith mögött, a lemaradása 11.4 másodperc. A világbajnoki címhez nyernie kellene Chilében.

A mezőny magyar idő szerint 19.46-tól ismét teljesíti ezeket a pályákat. Az első szakaszon megállapított idők még változhatnak, ugyanis miután a mezőny még egyszer végigmegy rajta, felülvizsgálják őket.