2024. szeptember 28. 19:23

KezdőlapWRCOgier kiszállt, a 9. szakasz után még mindig Evans vezet Chilében

Ogier kiszállt, a 9. szakasz után még mindig Evans vezet Chilében

-

Sébastien Ogier világbajnoki reményei ott maradtak a Lota szakasz falában, Elfyn Evans visszaverte Kalle Rovanperä támadását a kilencedik gyorson.

Helyi idő szerint délelőtt, magyar idő szerint kora délután folytatódott a Chile Rally, méghozzá igazán látványos és trükkös szakaszokkal. A szuperralizó Martins Sesks kezdte a napot a 7. gyoson, aki életében először indult elsőként, de élvezte a feladatot. A pénteki defektje miatt nagy rohanásban lévő Sébastien Ogier kockáztatott, és lágy gumikkal indult – erre a szakaszra ez volt az ideális, de a következő kettőre már nem feltétlenül.

A világbajnokság listavezetője, Thierry Neuville új beállításokkal vágott neki a napnak, ami önmagában nem meglepő, az viszont igen, hogy ezeket bevallása szerint még sosem használta. Az sajnos már egyáltalán nem meglepő, hogy Esapekka Lappinak ezúttal is volt valami problémája, a kövek miatt egyszer csak megjelent a látóterében az autója eleje, egy kilométert úgy haladt, hogy alig látta az utat, majd talált egy gödröt, amibe hajtva megszabadult a zavaró elemtől – lámpástól, sárvédőstől, mindenestől.

Lappi
Fotó: WRC

A szakaszt egyébként a Toyota uralta, az éjszaka első helyre előrelépő Elfyn Evans nyerte meg a szakaszt 0.9 másodperccel a második napra már beszédessé váló Ogier és 1.4 másodperccel Kalle Rovanperä előtt, a második helyre visszacsúszó Tänak bejött negyediknek, és összesítésben megtartotta a második helyét, a hátránya viszont 7.1 másodpercre nőtt Evansszal szemben – Rovanperä pedig közelített hozzá a harmadik helyen.

A 8. gyorsaságin aztán Ogier minden reménye elszállt a felzárkózásra, és minden bizonnyal a kilencedik világbajnoki címére is. Meglehetősen jó tempóban haladt a szakaszon, majd közel a célhoz ráhajtott egy jó nagy kőre, és az autója nem fordult el a következő balkanyarban. Minden bizonnyal eltört a kormánymű, a célig sem tudták elszenvedni a falba álló Toyotát, Ogier szombatra kiszállt a versenyből.

Ogier
Fotó: WRC

Ott Tänak is megpördült a szakasz elején, ő legalább folytatta a versenyt, viszont sok időt veszített, és az eszméletlenül nagyot menő Rovanperä megelőzte. Evans megtartotta az első helyet, de már csak 1.8 másodperccel vezetett Rovanperä előtt.

A 9. gyorsaságin aztán Evans visszavágott, megnyerte a ködben megrendezett szakaszt, ráadásul Tänaknak 9.3, Rovanperának 9.8 másodpercet adott. Neuville felgyorsult, ráérzett az emlegetett új beállításokra, és összetettben már a negyedik helyre jött fel, megelőzte Grégoire Munstert és Sami Pajarit. Neuville ennél előrébb már csak akkor jut, ha valaki kiesik előle, de szépen lépeget pályafutása első világbajnoki címe felé.

Mint ahogy szépen lépeget a világbajnoki cím felé Oliver Solberg is a WRC2-ben, ugyanis a 9. gyorsasági után az élre állt.

A Chile Rally magyar idő szerint szombat este 20.07-kor folytatódik, a mezőny ugyanezt a három szakaszt teljesíti.

8. #4 Esapekka Lappi, Janne Fern (FIN), Hyundai i20 N Rally1, +1:39.6
9. #20 Olivier Solberg, Elliot Edmondson (SWE, GBR), Škoda Fabia RS Rally2 (WRC2), +4:08.5
10. #21 Yohan Rossel, Florian Barral (FRA), Citroën C3 Rally2 (WRC2), +4:12.6

A Chile Rally gyorsasági szakaszainak időterve (magyar idő szerint)
Szeptember 27., péntek
13:35: SS1, Pulperia 1 (19.72 km). Győztes: Ogier, 9:59.1 / 1. OGIER, 2. Evans, 3. Fourmaux (a szakaszt az első három autó után nézői rendbontás miatt törölték)
14:35: SS2, Rere 1 (13.34 km). Győztes: Evans, 6:44.4 / 1. OGIER, 2. Evans, 3. Rovanperä
15:21: SS3, San Rosendo 1 (23.32 km). Győztes: Rovanperä, 12:20.5 / 1. EVANS 2. Rovanperä, 3. Fourmaux
19:46: SS4, Pulperia 2 (19.72 km). Győztes: Ogier, 9:52.3 / 1. EVANS, 2. Tänak, 3. Fourmaux
20:41: SS5, Rere 2 (13.34 km). Győztes: Ogier, 6:35.9 / 1. EVANS, 2. Tänak, 3. Rovanperä
21:32: SS6, San Rosendo 2 (23.32 km). Győztes: Fourmaux, 12:05.4 / 1. EVANS, 2. Tänak, 3. Rovanperä

Szeptember 28., szombat
14:07: SS7, Pelun 1 (15.65 km). Győztes: Evans, 10:35.0 / 1. EVANS, 2. Tänak, 3. Rovanperä
15:01: SS8, Lota 1 (25.64 km). Győztes: Rovanperä, 15:23.8 / 1. EVANS, 2. Rovanperä, 3. Tänak
16:05: SS9, Maria las Cruces 1 (28.31 km). Győztes: Evans, 17:04.3 / 1. EVANS, 2. Rovanperä, 3. Tänak
20:07: SS10, Pelun 2 (15.65 km)
21:01: SS11, Lota 2 (25.64 km)
22:05: SS12, Maria las Cruces 2 (28.31 km)