2024. április 24. 07:33

KezdőlapERCSolans ismét magabiztosan vezet, Linnamae hibázott

Solans ismét magabiztosan vezet, Linnamae hibázott

-

Nil Solans hatalmas előnnyel nyerte a Fafe Rally utolsó előtti szombati szakaszát, míg Georg Linnamae hibázott az autó beállításával, így a spanyol versenyző komoly előnybe került.

Miután délelőtt törölni kellett biztonsági okokból a szombati harmadik pályát, délután már lehetett versenyezni rajta, hiszen az eső intenzitása is komolyan csökkent.

Solans nyerte ezt a szakaszt is, mégpedig hatalmas, 35,7 másodperces előnnyel Armindo Araújo és 39,7 másodperccel Simone Tempestini előtt.

Georg Linnamae, aki az előző szakaszon 13 másodpercre csökkentette hátrányát, elállította Volkswagenjét és 40,7 másodperccel volt lassabb spanyol riválisánál.

Összetettben így Solans előnye komoly, 54,2 másodperc észt riválisa előtt, míg Araújo csaknem másfél perc hátránnyal a harmadik.

Herczig Norbert tartja hetedik helyezését, míg az ERC értékelésben nem számító Csomós Miklós a 15. helyen áll hét szakasz után.

Még egy szakasz van hátra a verseny első napjából.

Fafe Rally állása 8 szakasz után
1 (SS7 1.) #4 Nil Solans / Marc Martí (ESP) VW Polo GTI R5 49:30,4
2 (2) #17 Georg Linnamae / James Morgan (EST / GBR) VW Polo GTI R5 +54,2
3 (3) #8 Armindo Araújo / Luis Ramalho (POR) Skoda Fabia Rally2 evo +1:28,9
4 (4) #10 Simone Tempestini / Sergiu Itu (ITA / ROU) Skoda Fabia Rally2 evo +2:19,6
5 (5) #14 Javier Pardo / Adrián Pérez (ESP) Skoda Fabia Rally2 evo +2:43,9
6 (6) #11 Alberto Battistolli / Simone Scattolin (ITA) Skoda Fabia Rally2 evo +3:21,7
7 (7) #2 Herczig Norbert / Igor Bacigál Skoda Fabia Rally2 evo +3:43,6
8 (8) #18 Miguel Correia / Jorge Carvalho (POR) Skoda Fabia Rally2 evo +4:54,4 (0:30)