Hercziget megtapsolták a nézők

-

Herczig Norbert tapsot váltott ki a nézők között, miután a Kanári-szigetek Rally első pénteki szakaszán igen látványosan fordult egy lágazásban.

Herczig Norbert és Igor Bacigál Simon Wagnerrel és Gerald Winterrel azonos időt futva a hetedik szakaszeredményt érte el a Kanári-szigetek Rally első pénteki szakaszán, miután egy látványos fordulást mutatott be egy elágazásban, melyet komolyan megtapsoltak a nézők.

A szakaszt Efrén Llarena és Sara Fernández, az Azori-szigetek Rally győztese és Herczig csapattársa nyerte, akit a helyi Luis Monzón és José Carlos Deniz 2,1 másodperc, Yoann Bonato és Benjamin Boulloud pedig 3.2 másodperc hátránnyal követett.

Herczigék és Wagner ugyancsak 6,8 másodperccel maradt el a legjobb időtől a 11,9 km-es szakaszon.

Összetettben is Llarena állt a verseny élére, akit Nil Solans, a Fafe Rally győztese 1,9, Bonato pedig 2,5 másodperc hátránnyal követ.

Herczigék pénteki kezdés után a nyolcadik helyet foglalják el.

Pénteken még öt szakasz vár a mezőnyre nyárias, napsütéses időben, de némi eső sem kizárt.