2024. március 28. 22:53

KezdőlapERC4.2 másodpercen múlt Herczig Patrik győzelme

4.2 másodpercen múlt Herczig Patrik győzelme

-

Fantasztikusan szerepelt Herczig Patrik a Barum Rally Clio Kupa mezőnyében, ahol csak egy pici hiányzott a győzelemhez.

Herczig Patrik és Varga Kristóf a Clio Kupa negyedik helyéről kezdhette a Barum Rally vasárnapi szakaszait, azonban már az első szakasz után a második helyen találta magát, miután az élen álló olasz Giorgio Cogni 2:44 percet vesztett, míg a második helyen álló spanyol Matias Fuentes baleset miatt kiesett.

Ekkor a francia Ghjuvanni Rossi állt a kategória élére és Herczig Patrikék hátránya csupán 2.4 másodperc volt.

A nap további öt szakaszán komoly adok-kapok alakult ki a győzelemért harcoló francia és magyar versenyző között, Herczigék a 10-es és 11-es gyorsasági után vezették is a kategóriát. A győzelmet azonban végül Rossi szerezte meg mindössze 4.2 másodperccel Herczig Patrik előtt.

Herczig Norbert fia azonban így is első dobogós eredményét érte el az Európa-bajnokságon, míg az ERC4-es kategóriában a kilencedik helyet szerezte meg.