2024. április 23. 23:09

KezdőlapERCHeikkila vezet a Fafe Rallyn, Csomósék a 12. helyen

Heikkila vezet a Fafe Rallyn, Csomósék a 12. helyen

-

Mikko Heikkila vezet három szakasz után a Fafe Rallyn Mads Ostberg és Hayden Paddon előtt. Több versenyző is defektet szedett össze a szombati második szakaszon.

A Fafe Rally péntek esti szuperspeciál szakaszát még Hayden Paddon nyerte, majd szombaton az elsőként rajtoló Mads Ostberg volt a leggyorsabb a második szakaszon, így a magyar bajnok állt a verseny élére Paddont és Erik Caist megelőzve.

A magyar versenyzők közül Csomós Miklós és Nagy Attila péntek este 12. Idővel zárt, majd a szombati első, esős-száraz szakaszon óvatosan vezetve 30. időt ért el, László Martin és Berendi Dávid ezen a szakaszon 28. lett.

A második szakaszon csak a rajtot követően esett még az eső, a 15 km-es szakasz többi részén szárazabb felületen lehetett vezetni.

A szakaszt ekkor már Craig Breen nyerte Mikko Heikkila és Hayden Paddon előtt, míg az elsőként induló Ostberg 7.4 másodperccel maradt el a legjobb eredménytől.

Három szakaszt követően Heikkila vette át a vezetést 2.7 másodperccel megelőzve Ostberget, míg Hayden Paddon 4 másodperc hátránnyal a harmadik.

A nap második szakaszán Martins Sesks egy bukkanó után kiegyenesítette a pályát, míg a napkezdő szakasz után még harmadik Erik Cais, Robert Virves defektet szedett össze.

Csomós Miklós ekkor már jobb tempóban tudott vezetni és hatodik idejével jelentősen javít összetettbeli állásán. László Martinék a nap második szakasza után a 28. helyen állnak.