KezdőlapERCDrámai jelenetek a Lengyel Rallyn vasárnap délután

Drámai jelenetek a Lengyel Rallyn vasárnap délután

-

Defektekkel és balesetekkel kezdődött a vasárnap délután a Lengyel Rallyn, sajnos László Martinék is kiestek. Az élen Martins Sesks előnye még biztosabb lett Hayden Paddon újabb defektje után.

Vasárnap délutánra komolyan leromlottak a pályák a Lengyel Rallyn, és bár a versenyzők még rosszabbra számítottak, így is okoztak drámai pillanatokat a mély nyomok és előbújt sziklák.

A délután első szakaszán Mikko Heikkila első szakaszát nyerte a hétvégén, míg összetettben Sesks növelte előnyét Hayden Paddon előtt 23 másodpercre.

Josh McErlean negyedik fokozatban forgott meg és vesztett 20 másodpercet, ami miatt kiszállt a negyedik helyért folytatott csatából.

László Martin és Berendi Dávid is ezen a szakaszon zárta a versenyt, miután defektet szedtek össze, majd megforogtak és fának csapódtak.

A második délutáni szakasz még veszélyesebb volt, mint az első. Simone Campedelli kicsúszott, míg Pontus Tidemand külső íven talált el egy bála sort, ami megforgatta. Ugyanez a bálasor okozta Andrea Mabellini balesetét, az olasz versenyző autóját a bálák fel is borították.

Ezt a szakaszt végül Martins Sesks nyerte, és mivel Hayden Paddon reggelhez hasonlóan ismét defektet szedett össze ezen a gyorsaságin, így előnye fél perc fölé nőtt.

A harmadik Miko Marczyk mögött Mads Ostberg és Mikko Heikkila csatázik a negyedik helyért, a norvég versenyző 3.5 másodperc előnnyel várhatja a délután utolsó két gyorsaságiját.

Hangodi Bendegúz és Bunkoczi László az ERC4 11. Helyén áll az első délutáni szakasz után, míg Herczig Patrik és Varga Kristóf még nem teljesítette ezt a pályát.

Lengyel Rally, állás 14 szakasz után
1 #8 Martins Sesks – Renars Francis (LVA) Skoda Fabia RS Rally2 1:25:59.1
2 #1 Hayden Paddon – John Kennard (NZL) Hyundai i20 N Rally2 +32.7
3 #6 Miko Marczyk – Szymon Gospodarczyk (POL) Skoda Fabia RS Rally2 +58.4
4 #3 Mads Ostberg – Patrik Barth (NOR – SWE) Citroen C3 Rally2 +1:16.4
5 #10 Mikko Heikkila – Samu Vaaleri (FIN) Skoda Fabia Rally2 evo +1:19.9
6 #7 Matthieu Franceschi – Jules Escartefigue (FRA) Skoda Fabia Rally2 evo +1:26.8

17:00 Rajtceremónia, Mikolajki
18:30 SS1 Mikołajki Arena 1 2.50 km Marczyk 1:47.7 / 1. MARCZYK, 2. Paddon, 3. Cais

2023. május 20., szombat
07:10 Szerviz A – Hotel Gołebiewski (15 perc)
08:45 SS2 Świętajno 1 18.54 km Sesks 9:51.9 / 1. PADDON, 2. Sesks, 3. Heikkila
09:45 SS3 Markowskie 1 13.53 km Paddon 6:49.5 / 1. PADDON, 2. Sesks, 3. Tempestini
10:35 SS4 Wieliczki 1 17.35 km Paddon 8:18.7 / 1. PADDON, 2. Sesks, 3. McErlean
12:30 Gyűjtő (15 perc)
12:45 Szerviz B – Hotel Gołebiewski (30 perc)
14:35 SS5 Świętajno 2 18.54 km Sesks 9:51.8 / 1. SESKS, 2. Paddon, 3. Marczyk
15:35 SS6 Markowskie 2 13.53 km Sesks 6:46.7 / 1. SESKS, 2. Paddon, 3. Marczyk
16:25 SS7 Wieliczki 2 17.35 km Sesks 8:16.9 / 1. SESKS, 2. Paddon, 3. Marczyk
18:30 SS8 Mikołajki Arena 2 2.50 km Paddon 1:48.1 / 1. SESKS, 2. Paddon, 3. Marczyk
18:45 Szerviz C – Hotel Gołebiewski (45 perc)

2023. május 21., vasárnap
06:30 Szerviz D – Hotel Gołebiewski (15 perc)
08:05 SS9 Barczewo 1 10.73 km Paddon 5:12.0 / 1. SESKS, 2. Paddon, 3. Marczyk
08:55 SS10 Biskupiec 1 12.30 km Sesks 6:29.2 / 1. SESKS, 2. Paddon, 3. Marczyk
10:05 SS11 Gmina Mrągowo 1 9.40 km Sesks 5:25.3 / 1. SESKS, 2. Paddon, 3. Marczyk
10:55 SS12 Mikołajki 1 6.68 km Sesks 3:28.7 / 1. SESKS, 2. Paddon, 3. Marczyk
11:15 Gyűjtő (15min)
11:30 Szerviz E – Hotel Gołebiewski (30 perc)
13:20 SS13 Barczewo 2 10.73 km Heikkila 5:16.0 / 1. SESKS, 2. Paddon, 3. Marczyk
14:10 SS14 Biskupiec 2 12.30 km Sesks 6:27.9 / 1. SESKS, 2. Paddon, 3. Marczyk
15:40 SS15 Mikołajki 2 6.68 km
16:17 Gyűjtő (40 perc)
17:05 SS16 Gmina Mrągowo 2 (Power Stage) 9.40 km
17:45 Szerviz F – Hotel Gołebiewski (10 perc)
18:05 Cél Mikołajki
18:15 Dobogó Mikołajki